Reklama

Druga edycja projektu i konkursu ECO SENIOR: Jak z odpadów zrobić cudeńka.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Druga edycja projektu i konkursu ECO SENIOR: Jak z odpadów zrobić cudeńka. - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Eco Senior Po zeszłorocznym sukcesie projektu ECO SENIOR, który został zorganizowany dla grup i stowarzyszeń seniorskich z czterech powiatów: puławskiego, opolskiego, lubartowskiego i łęczyńskiego - Wydawnictwo Wspólnota wraz z Patronem Honorowym Grupą Azoty Zakłady Azotowe „Puławy" S.A.

 

W tej edycji Eco Seniora, działania zostaną skupione wokół recyklingu i możliwości tworzenia nowych przedmiotów na bazie zużytych materiałów plastikowych, papierowych czy szklanych. Hasłem przewodnim tegorocznego projektu a zarazem konkursu z wykonanych prac jest: ECO SENIOR – Edukujemy, Angażujemy, Integrujemy.

W ramach projektu zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty recyklingu.

Projekt składa się z dwóch części:

·        warsztatowej – podczas których uczestnicy z dostępnych materiałów z recyklingu

 / plastik, papier, szkło/pod okiem wykwalifikowanego instruktora  wykonają  przedmioty użyteczne, dając im tzw. drugie życie

·        konkursowej -  z wykonanych podczas warsztatów przedmiotów, uczestnicy typują przedmiot/y do konkursu.

Zajęcia z grupami seniorskimi poprowadzi instruktor – Małgorzata Król-Smagała, z zawodu i wykształcenia animator kultury. Na co dzień pracuje z seniorami i dziećmi w domach kultury w Lublinie, a także na wydarzeniach animacyjnych organizowanych przez firmę „Czas na zabawę” z Lublina.

W pracy etatowej zajmuje się organizacją imprez kulturalnych, w firmie organizacją czasu wolnego – animacjami tanecznymi i rękodzielniczymi.

Plastikowa butelka, papier może mieć nie jedno życie. Jej kolejnym wcieleniem mogą być kolczyki, wisiorki i bransoletki. Przy pomocy nożyczek i niedużej ilości ciepła stworzymy piękne kompozycje, komplety biżuterii – to jedna z propozycji pani Małgorzaty.

 

Zapraszamy Grupy Seniorskie: Stowarzyszenia, Uniwesytety Trzeciego Wieku, Sportowe Organizacje Seniorskie, Grupy Osiedlowe, i inne do udziału w tym ciekawym i niezwykłym przedsięwzięciu.

Pierwsza edycja Eko Seniora przebiegała w czasie lockdown-u, pragniemy aby ta edycja poprzez formy warsztatowe integrowała środowiska seniorskie i dawała radość bycia i tworzenia wspólnie w grupie. Tym bardziej jako organizatorzy gorąco zachęcamy do udziału.

Warunkiem uczestnictwa w Projekcie i Konkursie jest akceptacja Regulaminu Projektu, który dostępny jest pod linkiem lub na stronie www.24wspolnota.pl w sekcji pt/ NASZE AKCJE

poprawne wypełnienie formularza zgłoszeniowego  tj. KARTY ZGŁOSZENIOWEJ, którą począwszy od tego wydania będziemy drukować w kilku najbliższych wydaniach Tygodników: Wspólnota Puławska, Wspólnota Opolska, Wspólnota Lubartowska i Wspólnota Łęczyńska.

 

Dodatkowo Karta Zgłoszeniowa będzie dostępna na portalach internetowych: pulawy.24wspolnota.pl, opole.24wspolnota.pl, lubartow.24wspolnota.pl i tubalecznej.pl w specjalnej sekcji serwisu pt. ECO SENIOR

Ostateczną ilość uczestników biorących udział w Projekcie zatwierdza Organizator. Maksymalna liczba uczestników warsztatów to 12 seniorów.

Po zakończeniu warsztatów prace zaproponowane i wybrane przez uczestników warsztatów  wezmą udział w konkursie. Najciekawsze zostaną nagrodzone.

Na bieżąco będziemy relacjonować dokonania uczestników warsztatów recyklingu, w Tygodnikach i serwisach internetowych, a finałowe podsumowanie we wszystkich 9 Tygodnikach i w 12 portalach internetowych Wydawnictwa Wspólnota.

Patronat Honorowy nad ECO SENIOREM, podobnie jak w poprzedniej edycji projektu objęła Grupa Azoty Zakłady Azotowe „ Puławy” S.A.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy