Reklama

Po raz drugi z ECO SENIOREM

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Po raz drugi z ECO SENIOREM - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Eco Senior Z dużą satysfakcją Grupa Azoty Puławy przystąpiła - jako partner - do drugiej edycji projektu „ECO SENIOR – Angażujemy, Edukujemy, Integrujemy”, zorganizowanego i zrealizowanego z Wydawnictwem Wspólnota.

 

 Ubiegłoroczne działania w ramach pierwszej edycji przeszły nasze najśmielsze oczekiwania i zakończyły się spektakularnym sukcesem – nie tylko aktywizacją naszych nieocenionych seniorów, ale też wykorzystaniem ich wiedzy i doświadczenia, a efektem były konkretne inicjatywy na rzecz ochrony środowiska.

Dla Grupy Azoty Puławy takie działania mają ogromną wartość, bo ekologia od lat jest jednym z priorytetów puławskiej spółki.

 Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dziwne - duży zakład przemysłowy, gdzie procesy chemiczne prowadzone są na ogromną skalę, rządzi się swoimi prawami, a jego wpływ na otoczeniejest nieunikniony. Z tego m.in. powodu troska o środowisko i jego zasoby, monitorowanie oraz systematyczne minimalizowanie oddziaływania na ekosystem są bardzo ważne w działalności Grupy Azoty Puławy.

Działania na rzecz środowiska naturalnego i jego ochrony prowadzone są w Grupie Azoty Puławy od lat. Podejmowane inicjatywy mają charakter kompleksowy – zgodnie z wytyczonymi kierunkami strategicznymi, w oparciu o najnowsze badania naukowe i we współpracy z powołanymi do tego specjalistycznymi jednostkami.

Dzięki temu zakład wypełnia rygorystyczne normy emisjii ogranicza pobór wód gruntowych. Na bieżąco monitorowane są substancje emitowane do otoczenia, nadzorowany jest stan bezpieczeństwa technicznego poszczególnych instalacji czy obiektów.

Ponadto każda nowa inwestycja – planowana czy realizowana – jest na każdym etapie szczegółowo analizowana pod kątem jej wpływu na otoczenie, a przyjmowane do spełnienia normy środowiskowe są wyjątkowo restrykcyjne.

I te działania przynoszą wymierne efekty! Od wielu lat w lasach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie zakładów żyje wiele gatunków zwierząt, a w budce lęgowej na kominie elektrociepłowni na przestrzeni kilku ostatnich lat wykluło się ponad 20 młodych sokołów wędrownych.

Od ponad roku spółka realizuje kampanię ekologiczną GRAMY CZYSTO, celem której jest szeroka akcja informacyjna i edukacyjna, a także podnoszenie wiedzy i świadomości ekologicznej załogi.

Partnerstwo w drugiej edycji projektu „ECO SENIOR – Edukujemy, Angażujemy, Integrujemy” doskonale wpisuje się w prośrodowiskową politykę Grupy Azoty Puławy.

 Wierzymy w kreatywność uczestników projektu, dziękujemy za ich zaangażowanie. Trzymamy kciuki za  Seniorów i podejmowane przez nich działania, jesteśmy bowiem przekonani, że nawet najmniejsze działania na rzecz ekologii przynoszą wielkie efekty!

 

Do końca miesiąca października drukujemy w naszych Tygodnikach Wspólnota Puławska, Wspólnota Opolska, Wspólnota Lubartowska i Wspólnota Łęczyńska Karty Zgłoszeniowe do udziału w Eco Seniorze. Dodatkowo wraz z Regulaminem projektu, Karta Zgłoszeniowa jest do pobrania na portalu www.24wspolnota.pl w sekcji pt. Nasze Akcje.

Relacje z przygotowań i przebiegu warsztatów a także Karta Zgłoszeniowa są dostępne z zakładce Eco Senior na portalach: pulawy.24wspolnota.pl, opole.24wspolnota.pl, lubartow.24wspolnota.pl i tubalecznej.

Zapraszamy Grupy Seniorskie: Stowarzyszenia, Uniwesytety Trzeciego Wieku, Sportowe Organizacje Seniorskie, Grupy Osiedlowe, Koła Gospodyń i inne do udziału. Ostateczną ilość uczestników biorących udział w projekcie zatwierdza Organizator. Maksymalna liczba uczestników grupy warsztatowej to 12 seniorów. Liczymy na to że grup będzie jak zawsze wiele.

Patronat Honorowy nad EKO SENIOREM, podobnie jak w poprzedniej edycji projektu objęła Grupa Azoty Zakłady Azotowe „ Puławy” S.A.

 

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy