Reklama

Reklama

Czy zmarły ksiądz egzorcysta z Wąwolnicy dołączy do grona błogosławionych?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: AC

Czy zmarły ksiądz egzorcysta z Wąwolnicy dołączy do grona błogosławionych?  - Zdjęcie główne

Ks. Infułat Jan Pęzioł zmarł 22 grudnia | foto AC

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Tego oczekują współpracownicy ks. Jana Pęzioła i parafianie. Dlatego proszą o świadectwa łask, które wierni otrzymali za jego pośrednictwem. Nie wszystkim podoba się także odznaczenie kapłana Medalem Edukacji Narodowej.

Reklama

Odszedł niezwykły kapłan
Ks. Jan Pęzioł zmarł tuż przed świętami, 22 grudnia, dwa dni przed swoimi 90. urodzinami. Posługę kapłańską pełnił przez 63 lata. 23 lata był proboszczem i kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej. W sierpniu 2001 r. przeszedł na emeryturę. Już jako emeryt poświęcił się egzorcyzmom. Do śmierci pełnił funkcję egzorcysty archidiecezjalnego. Na jego msze o uzdrowienie duszy i ciała, odprawiane w wąwolnickim kościele w każdą ostatnią sobotę miesiąca zjeżdżały tłumy. Ksiądz Jan także był protonotariuszem apostolskim (infułatem) oraz kanonikiem honorowym Kapituły Lubelskiej. Pełnił również funkcję ojca duchowego kapłanów Archidiecezji Lubelskiej. Co ważne podkreślenia, prowadził parafialną Księgę Cudów, w której spisywał świadectwa łask, jakie wierni otrzymywali za wstawiennictwem Matki Bożej Kębelskiej. Gdy we wrześniu 2019 r. rozmawialiśmy z księdzem Janem było w niej już blisko 300 wpisów. Księdza Pęzioła w poniedziałek, 27 grudnia, żegnały tłumy. Spoczął na cmentarzu w Wąwolnicy.

Zasłużył na tytuł błogosławionego
O tym przekonani są współpracownicy zmarłego kapłana, a w szczególności proboszcz parafii pw. Św. Wojciecha. Ks. Jerzy Ważny wspomniał o tym już podczas uroczystości pogrzebowych i wystosował do wiernych apel, który powtórzył także na antenie Radia Lublin.
– Mamy prośbę do ludzi, którzy zetknęli się z księdzem Janem w różnych okolicznościach, w różnych sprawach. Prosimy o dawanie świadectwa o tych spotkaniach, o tych łaskach, które ludzie otrzymali za jego wstawiennictwem, za jego modlitwą, na naszą stronę internetową, albo też listownie. Oczywiście z podaniem telefonów kontaktowych. Bylibyśmy za to bardzo wdzięczni. Myślę, że to przyniesie w przyszłości przepiękny owoc dla Kościoła - mówił następca ks. Jana Pęzioła w Wąwolnicy.
 
Co na to Kuria?
O to zapytalismy rzecznika prasowego  Archidiecezji Lubelskiej, ks. Adama Jaszcza.
- Bez wątpienia śp. ks. infułat Jan Pęzioł był kapłanem charyzmatycznym, zasłużonym dla archidiecezji oraz lokalnej społeczności. Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego (...)
 
Więcej w najnowszym wydaniu Wspólnoty Puławskiej.
 
ZAPRPRASZAMY DO PUNKTÓW SPRZEDAŻY

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy