Reklama

Reklama

Donald Tusk w Puławach (galeria)

Opublikowano: pt, 6 maj 2022 10:13
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Lider Koalicji Obywatelskiej i były Przewodniczący Rady Europejskiej spotkał się z mieszkańcami. - Nie przyjechałem tu dzisiaj namawiać na głosowanie. Będę wszystkich namawiał, żeby sobie wybrali kogo chcą, ale żeby nie udawali, że nie widzą tego zła, kłamstwa, korupcji, bezczelności i pogardy dla ludzi - mówił.

Reklama

 

Polityczny objazd po kraju
Spotkanie w Puławach zorganizowano w Hotelu Trzy korony przy ul. 6 Sierpnia. Przyciągnęło wielu zainteresowanych mieszkańców nie tylko "stolicy" powiatu, ale i okolicznych miejscowości. Swoją obecność na sali, m.in. podczas serii pytań do byłego Przewodniczącego Rady Europejskiej zaznaczyli mieszkańcy gminy Kazimierz Dolny.
Na spotkaniu nie zabrakło lokalnych liderów Koalicji Obywatelskiej. Pojawili się m.in. były poseł, a obecnie sekretarz Miasta Stołecznego Warszawy Włodzimierz Karpiński, lider partii na Lubelszczyźnie Stanisław Żmijan, posłowie obecnej kadencji - Marta Wcisło, Michał Krawczyk i Jan Grabiec oraz prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk.
Donald Tusk przybył z kilkuminutowym opóźnieniem.
Lider KO w swoim przemówieniu podkreślał, że losy Polski rozgrywają się właśnie w takich miejscowościach, jak Puławy. Tłumaczył, że po powrocie do Polski na nowo stara się przekonać rodaków do swoich poglądów, podróżując od kilku tygodniu po kraju i odwiedzając różne miejscowości.
- Moje doświadczenie podpowiada mi, że trzeba z równym respektem, z tą samą koncentracją i najlepszą wolą starać się zrozumieć i słuchać Polek i Polaków, niezależnie od tego, czym się zajmują, jaki zawód prezentują, w jakim mieście, czy w jakiej wsi mieszkają i w jakim regionie żyją - mówił Donald Tusk.
W swoim wystąpieniu nawiązał do kondycji psychicznej Polaków po okresie pandemii i sytuacji za naszą wschodnią granicą. Mówił o podziale społeczeństwa.
 
Okres rządów PiS - stracone szanse
W drugiej części spotkania głos oddano publiczności. Uczestnicy spotkania chętnie zadawali pytania byłemu Przewodniczącemu Rady Europejskiej. Pytali m.in. o demokrację, społeczeństwo obywatelskie.
- Jeśli ludzie nie zakochają się w demokracji i w praworządności, to zawsze znajdzie się ktoś gotowy zabrać to z dnia na dzień. Nawet tego nie zauważą. Jeśli nie będą uznawali tego za tak ważne, jak powietrze, oddychanie - mówił Donald Tusk i przeszedł do oceny rządów swojego politycznego rywala - Prawa i Sprawiedliwości.
- Tak na prawdę, kto dał władze PiSowi? Miliony Polaków oddały władzę PiSowi - grzmiał.
W kontekście zmiany władzy w Polsce, nawiązał do Stanów Zjednoczonych i wygranej Joe Bidena w wyborach prezydenckich. Stawiając za przykład Amerykanów, którzy odsunęli od władzy Donalda Trumpa, zachęcał zebranych do wzięcia spraw w swoje ręce.
- Nie przyjechałem tu dzisiaj namawiać na głosowanie. Będę wszystkich namawiał, żeby sobie wybrali kogo chcą, ale żeby nie udawali, że nie widzą tego zła, kłamstwa, korupcji, bezczelności i  pogardy dla ludzi, czego świadkami jesteśmy codziennie - grzmiał Donald Tusk.
Zwracał uwagę zebranych, że wśród obecnie rządzących wciąż są zwolennicy wyjścia Polski z Unii Europejskiej, co jest zagrożeniem dla naszego kraju.
- Musimy pokonać tych, którzy dzisiaj rządzą w Polsce i gwałcą demokrację - przekonywał.
W ocenie lidera KO rząd Prawa i Sprawiedliwości w ostatnich latach zadłużył Polskę, a długi te obywatele będą spłacać przez dekady. Odniósł się również do ostatnich wyborów.
- W Polsce wciąż są wolne wybory, każdy może pójść i zagłosować, ale wybory były nieuczciwe. Ekipa rządząca wykorzystuje miliardy publicznych pieniędzy, jeśli zagarnęła wszystkie media państwowe i używa ich jako tuby propagandowej. Zbliżające się wybory pewnie będą nieuczciwe, chociaż ciągle wolne - tłumaczył.
Pytany o sytuację mieszkaniową młodych Polaków stwierdził, że ekipa rządząca zaprzepaściła to, co wypracował jego rząd i nie kontynuowała programów, które pomagały w nabyciu wymarzonego "m". W kontekście galopującej inflacji skrytykował działania prezesa NBP Adama Glapińskiego i kosztowną administrację premiera Morawieckiego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy