Reklama

Reklama

Dzieci znalazły amunicję z czasów II wojny światowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KPP Puławy

Dzieci znalazły amunicję z czasów II wojny światowej - Zdjęcie główne

foto KPP Puławy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Natknęły się na nią w pozostałościach dawnego schronu w Skrudkach w gm. Żyrzyn. To nie jedyne wybuchowe znalezisko w powiecie.

Reklama

W ubiegłym tygodniu policyjni pirotechnicy z Puław oraz saperzy z 34. Patrolu Rozminowania w Dęblinie mieli ręce pełne roboty. Na terenie powiatu puławskiego w trzech różnych miejscowościach znaleziono materiały wybuchowe z czasów II wojny światowej -w  Gołębiu, podczas nasadzania lasu, dwukrotnie w Janowcu podczas prac polowych oraz w Skrudkach, gdzie na niewybuchy natknęły się dzieci podczas zabawy w pobliżu pozostałości po dawnym schronie.
 
- Policyjny pirotechnik, który interweniował w tej sprawie, stwierdził, że wykopana została amunicja przeciwpancerna - granat, pocisk rakietowy oraz rakieta o długości 1,7 metra - informuje podkom. Ewa Rejn-Kozak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach.
 
Odnalezione przedmioty za każdym razem zostały zabezpieczone przez policję, a następnie przejęte przez saperów, przewiezione w bezpieczne miejsce i tam zdetonowane.
 
- Pamiętajmy, aby w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału nie odkopywać go, nie dotykać, nie oglądać czy nie przenosić w inne miejsce. Miejsce znalezienia niewybuchu należy w sposób wyraźny oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku służbom, które potwierdzą, czy rzeczywiści mamy do czynienia z niewybuchem, a następnie zawiadomią o tym fakcie patrol saperski i zabezpieczą miejsce do czasu ich przybycia - przypomina rzecznik puławskich policjantów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy