Reklama

Reklama

"Dziewiątka" i "Chemik" najlepszymi szkołami w mieście i powiecie

Opublikowano: czw, 13 sty 2022 08:51
Autor:

"Dziewiątka" i "Chemik" najlepszymi szkołami w mieście i powiecie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Tak, jak w ubiegłym roku dominuje Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej ("Dziewiątka"), jeżeli chodzi o liceum oraz Zespół Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie ("Chemik") - technikum.

Reklama

 

W rankingu brane są pod uwagę takie kryteria, jak sukcesy uczniów szkoły w przeróżnych olimpiadach, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz z egzaminów zawodowych (technikum). Kto awansował w tym roku, a kto zaliczył spadek w zestawieniu?

Z sukcesu może się cieszyć Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej. Popularna "Dziewiątka" zaliczyła awans o 4 pozycje i obecnej znajduje się na 236 miejscu w kraju, z kolei w województwie placówka znalazła się na 10. pozycji.

"Dziewiątka" to nie jedyna placówka znajdująca się w zestawieniu. Do tego grona można zaliczyć również I LO im. Ks. A. J. Czartoryskiego. "Czartorych" co prawa zaliczył spadek, ale nadal utrzymuje się w głównym rankingu, zajmując 374. miejsce, a w lubelskim 18. pozycję. W naszym województwie 45. miejsce przypadło III LO im. Franciszka Dionizego Kniaźnina w ZSO nr 2 ("Piątka"), a 67. LO im. Stefana Żeromskiego w ZS nr 2 w Nałęczowie. "Czartorychowi" udało się zdobyć srebrną, a "Piątce" brązową tarczę jakości.

Od kilku lat z rzędu prym wśród szkół technicznych wiedzie puławski Zespół Szkół Technicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie. "Chemik" zaliczył spory awans, bo znalazł się w najlepszej 50-tce placówek. ZST zajęło wysoką 40. pozycję i w porównaniu z ubiegłym rokiem awansował o 49 oczek. Duży awans spowodował, że "Chemik" jest trzecią najlepszą szkołą, jeżeli chodzi o technika w województwie lubelskim, co daje placówce złotą tarczę jakości.

W ogólnopolskim rankingu 300 techników nie znajdziemy żadnej innej szkoły z naszego powiatu. 17. miejsce w województwie zdobyło technikum w ZS im. J. Koszczyca Witkiewicza (brązowa tacza), a 56. - Technikum nr 1 im. Zygmunta Chmielewskiego w ZS nr 2.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.