O festiwalu
To interdyscyplinarne wydarzenie kulturalne prezentujące cenne filmy polskie i zagraniczne: premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii, jak również spektakle teatralne, wystawy, koncerty i wydarzenia innych dziedzin.Ideą Festiwalu jest poszerzanie polskiej oferty filmowej. Dzięki popartej kilkuletnim doświadczeniem współpracy z innymi festiwalami realizowane są pokazy filmów nagrodzonych w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlovych Varach, San Sebastian, Rotterdamie. Na festiwalu są także prezentowane produkcje, które nie znajdą się w repertuarze polskich kin.
Przy współpracy z filmowymi uczelniami z Polski i zagranicy przeprowadzany jest konkurs filmów krótkometrażowych, którego celem jest tworzenie sceny debiutu dla młodych twórców.
Dyrektor artystyczną Festiwalu jest Grażyna Torbicka – autorka licznych programów telewizyjnych i reportaży o tematyce filmowej, członkini Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI, odznaczona Srebrnym Medalem Gloria Artis „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W latach 1996-2016 autorka magazynu filmowego „Kocham Kino” na antenie TVP2. Program poświęcony był sztuce filmowej, zajmował się promocją i edukacją w dziedzinie kina autorskiego i artystycznego. Z Festiwalem związana jest od jego pierwszej edycji.
Bloki tematyczne
Głównym blokiem tematycznym jest oczywiście część filmowa. Filmy będzie można oglądać od soboty (29 lipca) do soboty (5 sierpnia). Kolejnym blokiem tematycznym są występy, koncerty i spotkania. Będzie można zobaczyć między innymi wystawę Piotra Fąfrowicza, Michała Stępienia czy też Kornela Wilczka. Na kazimierskim rynku wystąpi Łukasz Jemioła, Hania Derej, Muzyczni Tułacze i Suma Pragnień.
Bardzo ciekawym punktem programu będzie spotkanie z reżyserem filmu pt. „Skąd dokąd”, Maciejem Hamelem. Film opowiada o wojnie w Ukrainie. Drugim spotkaniem wartym uwagi będzie to z Dorotą Pomykałą. Będzie ono związane z filmem „Kobieta na dachu”.
Warto zajrzeć również do Domu Kuncewiczów. Można tam będzie zobaczyć zarówno wystawę stałą, jak i przygotowaną specjalnie na festiwal – malarstwa Marii Urban-Mieszkowskiej. Po odwiedzeniu tego miejsca udajcie się do Galerii Wystaw Czasowych MNKD. To właśnie tam czekać będzie na was wystawa „Łukaszowscy: Kazimierz Dolny-USA-Kazimierz Dolny.
W ramach festiwalu możecie odwiedzić także Zamek w Janowcu i Muzeum Sztuki Złotniczej i zapoznać się z wystawą stałą.
Bilety
Sprzedaż biletów jest prowadzona wyłącznie internetowo przez platformę biletomat.pl. Zakup biletu online będzie możliwy do rozpoczęcia seansu, wydarzenia lub do wyczerpania miejsc. Problemy z zakupem biletów należy zgłosić do biura obsługi biletomat.pl. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00–17:00.
Program
Cały, szczegółowy program festiwalu możecie znaleźć tutaj https://dwabrzegi.pl/program/
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.