Reklama

Reklama

Gm. Żyrzyn: Wójt z kolejnym absolutorium

Opublikowano: pon, 13 cze 2022 16:00
Autor: | Zdjęcie: Screen z Youtube

Gm. Żyrzyn: Wójt z kolejnym absolutorium - Zdjęcie główne

Sesja Rady Gminy Żyrzyn | foto Screen z Youtube

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Andrzej Bujek jako pierwszy włodarz w powiecie mógł się cieszyć z uzyskanego wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu gminy na 2021 r. Wójt podczas ostatniej sesji rady gminy podziękował wszystkim za zaufanie.

Reklama

Sesja absolutoryjna odbyła się pod koniec maja.  spotkanie przebiegło sprawnie i trwało prawie cztery godziny. Na nim omówiono wiele tematów i podjęto kilka uchwał m.in. w sprawie zmian w budżecie gminy Żyrzyn na ten rok, czy w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem wójta gminy Żyrzyn z wykonania budżetu za 2021 rok. Jak poinformowali pracownicy urzędu dochód za ubiegły rok wyniósł 38 mln zł, a wydatki 37 mln zł, co oznacza, że pozostał milion złoty nadwyżki. Na wydatki inwestycyjne przeznaczono 6 mln zł. Okazuje się, że wiele zadań zostało zrealizowanych, ale gminie na koniec 2021 r. zostało i 5 mln zł zadłużenia.

Najważniejszą częścią sesji było głosowanie w sprawie udzielenia wotum zaufania wójtowi. Niespodzianki nie było, bo włodarz po raz kolejny został obdarzony zaufaniem radnych, którzy zagłosowali za udzieleniem mu wotum zaufania i absolutorium. Andrzej Bujek zarządza gminą od ponad 30 lat. Wójt nie krył zadowolenia.

- Chciałem serdecznie podziękować państwu za wotum zaufania. Jest to nie tylko moja zasługa, ale i całego zespołu, którym mam zaszczyt kierować, czyli wszystkich urzędników, kierowników jednostek organizacyjnych, ponieważ na ten sukces wszyscy pracują. Dziękuję serdecznie państwu, sołtysom za tą współpracę, która pozwala nam korzystać z tych możliwości, jakie w danym roku daje nam tutaj to środowisko zewnętrze - mówił do zgromadzonych wójt Bujek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy