Reklama

Reklama

Inspektor Elżbieta Dudzińska na emeryturze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Powiat puławski

Inspektor Elżbieta Dudzińska na emeryturze - Zdjęcie główne

Byłą już szefową Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Puławach pożegnali Starosta Puławski Danuta Smaga oraz Lubelski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego - Dariusz Balwierz i jego zastępca Agnieszka Marek | foto Powiat puławski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Elżbieta Dudzińska pożegnała się ze stanowiskiem. Po 23 latach pracy w PINBud przeszła na zasłużoną emeryturę.

Reklama

Elżbieta Dudzińska stanowisko Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego objęła w 1999 r., po reformie administracyjnej i przywróceniu powiatów. Śmiało można stwierdzić, że urząd nadzorowała twardą ręką, o czym wielokrotnie mogli przekonać się petenci. Stojąc na straży przepisów wydawała decyzje, które czasami budziły kontrowersje, a nawet trafiały na łamy gazet i portali informacyjnych. Chodzi chociażby o modernizację zabytkowego budynku kasyna przy ul. Lubelskiej w Puławach. W 2011 r. od Agencji Mienia Wojskowego odkupił go lubelski przedsiębiorca. Rozpoczął remont obiektu, ale część wykonanych prac PINBud na czele z inspektor Dudzińską uznał za daleko idące w stosunku do zgłoszenia. Sprawa utknęła w miejscu, remont przerwano, a kilka lat temu nieruchomość ponownie wystawiono na sprzedaż.

To także inspektor Dudzińska podjęła odważną decyzję m.in. o zamknięciu starego mostu na Wiśle w 2011 r. z uwagi na jego zły stan techniczny. Przed nią drżał także właściciel "Gościńca nad Wisłą", który został uznany za samowolę budowlaną. Legalizacja obiektu kosztowała puławskich przedsiębiorców prawie 500 tys. zł.

Decyzję o tym, kto zastąpi na tym stanowisku Elżbietę Dudzińską podejmie Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego. Na razie obowiązki przejął jej dotychczasowy zastępca Paweł Panecki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy