Reklama

Reklama

Iść na studia, czy do pracy? Dzień Kariery Zawodowej w Puławach (galeria)

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Wybór studiów czy podjęcie pracy po zakończeniu nauki w szkole? Nad tym zastanawiali się uczniowie z puławskich szkół średnich, którzy dziś odwiedzili halę sportową ZST im. Marii Skłodowskiej-Curie, aby zapoznać się z ofertami uczelni i różnych pracodawców.

Reklama

Wielu wystawców, setki uczestników i dużo ciekawych informacji, zwłaszcza dla maturzystów. Tak można podsumować doroczne wydarzenie, zorganizowane przez puławski Powiatowy Urząd Pracy, Zespół Szkół Technicznych i Lubelską Wojewódzką Komendę OHP. Z roku na rok przedsięwzięcie cieszy się większym zainteresowaniem młodzieży, która stoi dopiero u progu swojej drogi zawodowej.

Przez trzy godziny w hali sportowej ZST przy ul. Wojska Polskiego z ofertami uczelni wyższych, szkół policealnych, instytucji rynku pracy, pracodawców, fundacji, banków zapoznawali się uczniowie z puławskich szkół średnich. Wydarzeniem szczególnie interesowali się tegoroczni maturzyści, którzy już wkrótce staną przed pytaniem - iść na studia dzienne, czy już szukać pracy, a w międzyczasie podnosić swoje kwalifikacje wybierając np. studia zaoczne bądź wieczorowe.

Swoje stanowiska zaprezentowali przedstawiciele największej lubelskiej uczelni - UMCS czy UP w Lublinie. Prezentowali kierunki kształcenia i odpowiadali na pytania zainteresowanych. Do podjęcia studiów w Dęblinie zachęcała delegacja z Lotniczej Akademii Wojskowej.


Dzień Kariery Zawodowej były także okazją do podsumowania konkursu "Wiedza. Rekrutacja. Kariera" organizowanego przez puławski ZST. Najlepiej poradzili sobie przedstawiciele z ZSO nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej, druga lokata przypadła ZST, a trzecie miejsce zajęli uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia nr 8 w Puławach. Wyróżnienia trafiły do uczniów z: ZSO nr 2 im F. D. Kniaźnina, Branżowej Szkoły I Stopnia nr 6 i ZS nr 1 im. Stefanii Sempołowskiej w Puławach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy