Reklama

Reklama

Kolejna droga powiatowa do remontu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Katarzyna Link/LUW

Kolejna droga powiatowa do remontu - Zdjęcie główne

Dzięki poprzetargowym oszczędnościom Powiat Puławski otrzymał prawie 4,5 mln zł na remont drogi z Kurowa do Markuszowa przez Kaleń | foto Katarzyna Link/LUW

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Tym razem powody do zadowolenia mają mieszkańcy gminy Kurów i Markuszów. Modernizację przejdzie droga ze Kurowa do Markuszowa gmin przez Kaleń.

Reklama

Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki dotacji, jaką Powiatowi Puławskiemu udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Początkowo wniosek starostwa nie znalazł się na liście projektów dofinansowanych, ale niedawno okazało się, że po przetargach przeprowadzonych przez samorządy, do których wtedy szczęście się uśmiechnęło, powstały oszczędności (inwestycje uda się wykonać taniej, niż zakładano). To pozwoliło na przyznanie środków na wdrożenie planów władz naszego powiatu. Jeszcze w październiku starosta Danuta Smaga odebrała z rąk wojewody lubelskiego promesą na blisko 4,5 mln zł.

Remont 3 kilometrowego odcinka drogi powiatowej oszacowano na ponad 8 mln zł. Brakującą kwotę dołoży z własnego budżetu starostwo oraz gmina Kurów i Markuszów.

Także w październiku Zarząd Dróg Powiatowych w Puławach ogłosił przetarg, który miał wyłonić wykonawcę robót. Ten będzie miał za zadanie m.in. położyć nową warstwę asfaltu, przebudować zjazdy na działki przyległe do drogi, czy wybudować chodniki i zatoki przystankowe. W wymaganym terminie wpłynęło dwie oferty. Tańszą, opiewającą na ponad 8,7 mln zł złożyło przedsiębiorstwo PBI Infrastruktura S.A. z Kraśnika. Druga pochodzi od kraśnickiego WOD-BUDu. Firma wyceniła swoje usługi na 10,4 mln zł. Aktualnie obie propozycje są analizowane pod względem formalnym. W założeniu wszystko ma być gotowe do połowy września przyszłego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy