Reklama

Reklama

Konserwator zabytków mi dziękuje, a policja ściga

Opublikowano: 12 stycznia 2021 08:57
Autor: red.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

informacje-pulawskie Konserwator zabytków podziękował Piotrowi Golasowi, właścicielowi firmy budowlanej Bud-Tom, za odzyskanie cennych przedmiotów odkrytych w kościele. A prokuratura postawiła mu zarzut przywłaszczenia.

Reklama

Niezwykłe znalezisko i sprawa na policji

W poprzednim numerze "Wspólnoty" pisaliśmy o cennym historycznym odkryciu, jakiego w grudniu dokonali przypadkiem budowlańcy remontujący kościół pod wezwaniem św. Józefa na puławskich Włostowicach. To najstarsza świątynia w Puławach. Wewnątrz jednego z filarów, w jego wnętrzu, odnaleziono skrytkę z pamiątkami po Teresie Czartoryskiej, pierworodnej córce księżnej Izabeli. Księżna miała złożyć wota w kościele przed dwoma wiekami, okryta żałobą po Teresie, która tragicznie zmarła mając kilkanaście lat, w wyniku poparzeń po nieszczęśliwym wypadku: jej suknia zajęła się ogniem z kominka.Wśród odnalezionych przedmiotów był m.in. pierścień, medaliony, złoty krzyżyk, szylkretowe grzebienie, tkaniny z wyhaftowanymi inicjałami "TC" czy tak osobista pamiątka jak pukiel włosów księżniczki. Niezwykłemu odkryciu towarzyszy jednak afera i policyjne dochodzenie. Część przedmiotów o wyjątkowej historycznej wartości próbowano w tajemnicy sobie przywłaszczyć. Taki zarzut usłyszało pięć osób, w tym szef firmy budowlanej. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy – dozór policji.(…)
Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.