Reklama

Reklama

Końskowola: Co dalej z remontem GOK-u?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: GOK Końskowola

Końskowola: Co dalej z remontem GOK-u? - Zdjęcie główne

Modernizację ma przejść przede wszystkim sala widowiskowa | foto GOK Końskowola

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Kolejny przetarg nie pozwolił na wyłonienie wykonawcy prac. Postępowanie unieważniono. Gmina zapowiada kolejne.

Reklama

Władze gminy Końskowola mają pod górkę z remontem budynku Gminnego Ośrodka Kultury. O swoich zamierzeniach samorządowcy opowiadali Wspólnocie już jesienią. Dzięki temu, że latem oddano do użytku świeżo wyremontowany ratusz, teraz bez przeszkód można tam przenieść częściowo działalność ośrodka, by wykonać niezbędne prace w budynku przy ul. Lubelskiej. Te mają skoncentrować się głównie na gruntownej modernizacji sali widowiskowej oraz klatki schodowej. Obiekt ma zostać również przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja ma być realizowana dzięki pozyskaniu funduszy zewnętrznych.

Ogłoszony w listopadzie pierwszy przetarg zakończył się fiaskiem. Przez błąd w dokumentacji przetargowej trzeba było go unieważnić na dzień przed końcem czasu na składanie ofert. Jeszcze przed świętami ogłoszono kolejny. Do 8 stycznia zgłosiło się 5 zainteresowanych wykonaniem prac firm. Pięć propozycji opiewało na ponad milion złotych. Wśród ofert była również ta, która cenowo mieściła się w limicie środków przewidzianych przez urzędników (nieco ponad 738 tys. zł). W związku z tym, że firma Pegaz-Bud z Lublina wyceniła swoje usługi dużo taniej, niż konkurencja (638,1 tys. zł), a oprócz tego dawała dłuższą o pół roku gwarancję, władze gminy Końskowola poprosiły o dodatkowe wyjaśnienia. Chciały wiedzieć, z czego wynika ponad 37% różnica w stosunku do średniej arytmetycznej wszystkich złożonych ofert. Dały przedsiębiorstwu czas do połowy stycznia. To jednak nie wyjaśniło, z czego wynika zaproponowana przez nie cena, dlatego gmina postanowiła znów unieważnić przetarg.
Jak informuje Mariusz Majkutewicz, zastępca wójta gminy Końskowola, w związku z tym, że firma z najtańszą ofertą wycofała się z przetargu, a kolejna propozycja przekracza możliwości finansowe gminy o ponad 230 tys. zł, samorząd wkrótce ogłosi kolejny przetarg. Aktualnie trwa przygotowanie dokumentacji przetargowej na nowych zasadach.
Władze Końskowoli chcą, aby remont GOK zakończył się we wrześniu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy