Reklama

Reklama

Końskowola: Urząd Zamówień Publicznych po stronie wójta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Końskowola: Urząd Zamówień Publicznych po stronie wójta - Zdjęcie główne

Mariusz Majkutewicz, zastępca wójta gminy Końskowola Decyzja kolegium RIO jest wiążąca i obowiązująca. Na tę chwilę budżet gminy jest przyjęty i są w nim zabezpieczone środki na realizację zadania

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Departament Kontroli Urzędu Zamówień Publicznych nie widzi podstaw do dalszego prowadzenia kontroli w sprawie budowy parkingu w Końskowoli.

Reklama

Wójt wprowadza do budżetu, rada wyrzuca

Chodzi o parking, jaki wójt chciałby zbudować między ul. Lubelską a Kurowską. Inwestycję wprowadzono do budżetu na 2021 r. i jeszcze przed jego zatwierdzeniem przez radę gminy rozpoczęto jej realizację. Działając w oparciu o projekt budżetu urząd ogłosił przetarg, wybrał wykonawcę budowy parkingu i podpisał z nim umowę.

W lutym jednak radni wykreślili parking z budżetu podnosząc, że wójt działał bezprawnie, podkreślając jednocześnie, że ważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego środki zaplanowane na parking przesunęli na budowę chodnika przy drodze powiatowej w Witowicach. Na nic zdały się tłumaczenia wójta, że takie inwestycje są realizowane i współfinansowane z powiatem, który w tym roku nie przewiduje takowej w tej miejscowości.

 

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

 

W marcu wójt Stanisław Gołębiowski zaskarżył uchwałę rady gminy do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Lublinie. W kwietniu kolegium RIO podjęło decyzję o unieważnieniu w części uchwały budżetowej gminy Końskowola ponownie wprowadzając usuniętą przez radnych inwestycję w postaci budowy parkingu, a tym samym wykreślając punkt dotyczący dotacji dla powiatu na budowę chodnika w Witowicach.
 
Wobec takiego obrotu sprawy rada zdecydowała zaskarżyć z kolei uchwałę kolegium RIO w Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Zarówno radni, jak i władze gminy czekają na rozstrzygnięcie.
 
(...)
 
Więcej przeczytasz w papierowym lub elektronicznym (TUTAJ) wydaniu Wspólnoty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy