Reklama

Reklama

Które z puławskich gmin dostaną maszty od premiera?

Opublikowano: 8 stycznia 2021 15:00
Autor: kw | Zdjęcie: Krystian Maj / Kancelaria Premiera RP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

informacje-pulawskie Zakończyło się głosowanie w konkursie ,,Pod biało-czerwoną", ogłoszonym przez premiera Mateusza Morawieckiego. Gminy, które uzyskały wystarczającą liczbę głosów, otrzymają maszty z flagami państwowymi. W powiecie puławskim udało się to sześciu gminom.

Reklama

Więcej na ten temat przeczytasz w najbliższy wtorek w papierowym wydaniu Tygodnika ,,Wspólnota Puławska".

Baranów, Markuszów, Wąwolnica, Żyrzyn, Kurów, Miasto Puławy – te gminy powiatu puławskiego zdobyły wymaganą liczbę głosów. W przypadku gmin z liczbą mieszkańców do 20 tys. inicjatywę musiało poprzeć przynajmniej 100 osób, a w przypadku gmin z liczbą ludności od 20 do 100 tys. mieszkańców wymagany próg wynosił 500 głosów. Spośród naszych gmin najwięcej głosów oddano w Mieście Puławy – 553 głosy – a także w Baranowie – 254 głosy.

Pod kreską znalazły się Końskowola (58), Nałęczów (46), Gmina Puławy (26), Janowiec (23) i Kazimierz Dolny (15).

Mieszkańcy gmin mogli oddawać swoje głosy poparcia do końca roku. W sumie w całym kraju oddano 417 932 głosy. Oficjalne ogłoszenie wyników zbiórki i opublikowanie listy gmin objętych programem ,,Pod biało-czerwoną" zaplanowano na 31 stycznia. Szczegóły dotyczące dalszych działań z zakwalifikowanymi gminami mają omawiać urzędy wojewódzkie.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców. 
„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. 
Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. 

– Czytamy na witrynie projektu ,,Pod biało-czerwoną" na rządowej stronie internetowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.