Reklama

Reklama

Mieszkańcy powiatu w Baranowie podziękowali za plony (galeria)

Opublikowano: wt, 31 sie 2021 08:56
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie W sobotę rywalizacja drużyn strażackich, a w niedzielę korowód z wieńcami, stoiska ze smakołykami i wspólna zabawa na koncercie w rytmie przebojów zespołu Masters. W ubiegły weekend mieszkańcy wszystkich gmin bawili się na święcie plonów w Baranowie. To ostatnia impreza dożynkowa w powiecie w tym roku.

Reklama

Najlepsze drużyny z gminy Puławy

Imprezę zorganizowano ponownie po roku przerwy. W ubiegłym roku w związku z epidemią koronawirusa zapadła decyzja o rezygnacji z dożynek. Tegoroczne wydarzenie tradycyjnie podzielono na dwa dni. W sobotę na zawodach strażackich swój refleks i szybkość sprawdzali druhowie z OSP. Na stadionie w Żyrzynie w trzech konkurencjach: musztra, sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe, zmierzyło się 13 męskich oraz 5 damskich drużyn. Walka była bardzo zacięta. Faworytami zawodów zarówno u panów, jak i pań były drużyny OSP z Opatkowic, ale dość nieoczekiwanie panowie zostali zdyskwalifikowani z powodu nie ukończenia ćwiczenia bojowego. Wygrana przypadła jednostce z Leokadiowa (gm. Puławy). Na drugim miejscu znaleźli się strażacy z Klementowic (gm. Kurów), a na trzecim OSP z Kazimierza Dolnego. Wśród pań triumfowały druhny z Opatkowic. Miejsca na podium zajęli OSP Rzeczyca oraz OSP Wierzchoniów (obie jednostki z gm. Kazimierz Dolny).

 

Podzielili się chlebem z mieszkańcami
Niedzielne uroczystości odbywały się na placu przy ul. Puławskiej. Po mszy św. i korowodzie dożynkowym przez ulice Baranowa oficjalnie rozpoczęto zabawę. Tegorocznymi starostami dożynek byli Izabela oraz Przemysław Ziarek, którzy wręczyli staroście puławskiemu Danucie Smadze i wójtowi gm. Baranów Mirosławowi Grzelakowi chleb, którym częstowali wszystkich zgromadzonych mieszkańców. Nie obyło się bez konkursu na najładniejszy wieniec tradycyjny i nowoczesny, czy stoiska, a także wręczenia nagród wyróżnionym rolnikom. Na deskach sceny zaprezentowali się przeróżni artyści ludowi, a główną gwiazdą imprezy był zespół disco polo Masters.
 
 
Wyniki konkursów dożynkowych

Konkurs na najładniejsze stoisko:

1 miejsce – Gmina Baranów
2 miejsce – Gmina Puławy
3 miejsce – Gmina Żyrzyn
Wyróżnienie - Klub Twórców Ludowych, Miasto Puławy

Konkurs wieńców dożynkowych

W kategorii wieniec tradycyjny:

1 miejsce – Stowarzyszenie „Zagrody Razem” gm. Żyrzyn
2 miejsce – Zespół Śpiewaczy Czołnowianki gm. Baranów
3 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Skoki gm. Puławy
Wyróżnienie – Koło Gospodyń Wiejskich "Echo z Pól" gm. Kurów

W kategorii wieniec współczesny:

1 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich "Strażacy Razem" gm. Żyrzyn
2 miejsce –Koło Gospodyń Wiejskich "Hutowianki" gm. Baranów
3 miejsce – Zespół Śpiewaczy „Śniadowianki”, gm. Baranów
Wyróżnienie – Koło Gospodyń Wiejskich „Zagrody Razem”, gm. Żyrzyn

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy