Reklama

Reklama

Nałęczów: "Poniatówka" wypięknieje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: UM Nałęczów

Nałęczów: "Poniatówka" wypięknieje - Zdjęcie główne

Na wzgórzu Poniatowskiego mają powstać m.in. tarasy widokowe | foto UM Nałęczów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskie I stanie się kolejną atrakcją turystyczną uzdrowiska. Taką nadzieję mają władze Nałęczowa i szukają firmy, która uporządkuje miejsce. Wszystko ma być gotowe do końca listopada.

Reklama

Gmina prężnie się rozwija
Władze Nałęczowa wciąż inwestują i pozyskują kolejne środki na następne zadania. Powstają nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, parkingi. Wkrótce mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać z miejskich rowerów, które najprawdopodobniej będą dostępne z początkiem maja. W planach jest także uruchomienie gminnej komunikacji. Między dworcem PKP a centrum miasta oraz do kilku pobliskich miejscowości będzie kursował zakupiony jeszcze w ubiegłym roku przez gminę ekologiczny autobus z napędem elektrycznym. Ostatnio do włodarzy uzdrowiska po raz drugi uśmiechnęło się szczęście i miastu przyznano ponad 11 mln dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, dzięki czemu będzie możliwa budowa ronda w centrum Nałęczowa, nowej siedziby Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz kanalizacji w Czesławicach.
 
Magnes na turystów
Władze uzdrowiskowej miejscowości wdrażają także inwestycje, które przyciągną tu turystów. M.in. z myślą o nich chcą stworzyć kolejne miejsce, gdzie nie tylko mieszkańcy, ale przyjezdni będą z chęcią zaglądać. Mowa o wzgórzu "Poniatówka", które ma stać się nowym szlakiem spacerowym w mieście. Niezagospodarowane miejsce ma zmienić się nie do poznania i dzięki jego rewitalizacji stać się jedną z atrakcji turystycznych w uzdrowisku. Urząd ogłosił przetarg na wykonanie prac rewitalizacyjnych.
- W zakresie projektu znalazło się: przeprowadzenie prac związanych z gospodarką drzewostanem: cięcia pielęgnacyjne oraz frezowanie pni, zgodnie z pozwoleniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, budowa ciągów pieszych (wyprofilowanie łuków o odpowiednich spadkach i nachyleniach), wykonanie tarasów widokowych, instalacja oświetlenia, montaż elementów małej architektury – ławki, kosze na śmieci, tablica informacyjna, zagospodarowanie zieleni wg projektu szaty roślinnej - wyliczają urzędnicy. 

Na ogłoszenie odpowiedziały cztery przedsiębiorstwa. Niestety ich oferty rozczarowały włodarzy uzdrowiskowej miejscowości - żadna nie mieści się w limicie środków zaplanowanych na inwestycję - 900 tys. zł. Najbliższa tej kwocie jest propozycja spółki LS Complex z Lublina, ale przekracza budżet założony przez nałęczowski ratusz prawie o 100 tys. zł (997 tys. zł). Kolejna najkorzystniejsza cenowo oferta pochodzi od firmy Sorted z Piaseczna (1,2 mln zł). Ponad 1,3 mln zł za ten sam zakres prac zażądało przedsiębiorstwo z Knurowa. Najdrożej swoje usługi wycenił lubelski Lubren - 1,85 mln zł.

Władze Nałęczowa powtórzyły przetarg z nadzieją, że tym razem oferty będą korzystniejsze. Czekają na nie do 17 maja.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy