Reklama

Reklama

Nasi z dotacją z od Narodowego Centrum Kultury

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nasi z dotacją z od Narodowego Centrum Kultury - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Koło Gospodyń Wiejskich z Sadurek w gminie Nałęczów oraz Gminny Dom Kultury w Wąwolnicy otrzymały dotację od Narodowego Centrum Kultury.

Reklama

Mowa o konkursie "EtnoPolska", którego celem jest popularyzacja dziedzictwa kulturowego miejscowości liczących do 50 tys. mieszkańców. O dotację mogły starać się  m.in. instytucje kultury, organizacje pozarządowe, koła gospodyń wiejskich. Wnioski można było składać do 18 stycznia. W sumie spłynęło ich 1846 z całej Polski.

W ubiegłym tygodniu Narodowe Centrum Kultury ogłosiło listę 308 podmiotów, które mogą liczyć na dotację. Jej łączna wysokość wynosi 10 mln zł. Wśród beneficjentów Programu "EtnoPolska" znalazło się właśnie KGW w Sadurkach oraz GDK w Wąwolnicy.

Gospodynie spod Nałęczowa otrzymały 44 tys. zł. na realizację programu "Z tradycją w nowoczesność". Projekt jest skierowany na propagowanie działalności kół gospodyń wiejskich. Zakłada przedstawienie historii 6 Kół Gospodyń Wiejskich z 6 miejscowości gminy Nałęczów działających w latach 1923 -2021. W jego ramach panie z Sadurek planują m.in. przeprowadzenie międzypokoleniowych warsztatów, stworzenie strony internetowej poświęconej działalności Kół Gospodyń Wiejskich z wirtualnym spacerem po "Izbie Pamięci" i zamieszczonym tam nagraniem/spotem muzycznym promującym tradycje lokalne oraz twórczość KGW.

- Podsumowaniem projektu będzie mobilna wystawa plenerowa obrazująca życie i działalność kobiet skupionych przy KGW. Realizacja niniejszego projektu będzie żywym międzypokoleniowym przekazem tradycji i dziedzictwa kulturowego. Ponadto proponowane warsztaty i działania zintegrują lokalną wspólnotę i zainspirują do podejmowania w przyszłości podobnych inicjatyw. Jesteśmy dumne i bardzo szczęśliwe - piszą na swoim profilu na Facebooku członkinie KWG z Sadurek.

21 tys. zł Narodowe Centrum Kultury przyznało Gminnemu Domowi Kultury z Wąwolnicy na realizację projektu "Wąwolnica śpiewa i tańczy z EtnoPolska 2021".

Jak tłumaczy dyrektor GDK zdobyte w ten sposób środki instytucja chce przeznaczyć na zorganizowanie konkursu dla zespołów i śpiewaków z całego powiatu, którego głównym tematem byłby taniec i śpiew ludowy. W planach pracowników wąwolnickiego GDK jest także konkurs fotograficzny, którego uczestnicy swoją uwagę skupiliby właśnie na Wąwolnicy. Organizatorzy myślą również o zaproszeniu na wydarzenie gwiazdy wieczoru, ale na razie nie chcą zdradzać szczegółów imprezy. Ta wstępnie mogłaby odbyć się w czerwcu. Jednak jak podkreśla dyrektor Kolibska wszystko jest uzależnione od sytuacji epidemiologicznej w kraju i obostrzeń.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy