Niedokończone sanatorium w Nałęczowie sprzedane
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: MP
reklama
Przeczytaj również:
Informacje puławskieWarszawska spółka Arche zapłaciła za obiekt ponad 8 mln zł i zamierza przerobić go na hotel.
reklama
Relikt PRL-u przestanie straszyć
Obiekt położony w Nałęczowie powstawał w czasach PRL-u. Miał być luksusowym, jak na tamte czasy, sanatorium Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Niestety budowa nigdy nie została ukończona. Od tamtej pory budynek położony w odległości około 1 km od centrum Nałęczowa i Parku Zdrojowego niszczeje. Sama działka ma powierzchnię 3,1 ha, a siedmiopiętrowy gmach prawie 17 tys. m2. Na działce dostępne są energia elektryczna, woda, kanalizacja. Obiekt wyposażony jest także w centralne ogrzewanie. Obok głównego budynku znajdują się budynku gospodarcze. Zgodnie w uchwalonym w 2017 roku przez Radę Miejską w Nałęczowie Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego obszar ten zakwalifikowano w strefie zabudowy dla usług nieuciążliwych. Zatem nowy właściciel może w budynku otworzyć szpital, sanatorium, przychodnię zdrowia, czy hotel lub pensjonat.
Do ośmiu razy sztuka
Administrująca nieruchomością Agencja Mienia Wojskowego w Lublinie już kilka razy próbowała zbyć obiekt. Niestety bezskutecznie. W końcu w listopadowym przetargu zgłosił się nabywca skłonny zainwestować w budynek i przylegający do niego teren. Niedokończony gmach zakupiła firma Arche, działająca w branży hotelarskiej i deweloperskiej. Jeden z hoteli spółki znajduje się w Lublinie przy ul. Zamojskiej.
Z prezesem spółki nie udało się nam porozmawiać, jednak z doniesień medialnych wynika, że Arche planuje w Nałęczowie otworzyć swój kolejny hotel. Obiekt musi przejść gruntowną modernizację wymagać będzie od nabywcy zaangażowania dużych środków. Znajdzie się w nim około 300 pokoi, restauracja, sale konferencyjne, basen, pokoje odnowy biologicznej, SPA itp.
Znalezienie nabywcy na budynek niedokończonego nigdy sanatorium MSWiA to także dobra wiadomość dla władz uzdrowiskowego miasteczka. Oznacza to chociażby wpływy z podatku do miejskiego budżetu.
-To kolejna szansa na wzbogacenie potencjału Nałęczowa, jego oferty turystycznej oraz tworzenia dodatkowych miejsc pracy dla lokalnej społeczności - komentuje Wiesław Pardyka, burmistrz Nałęczowa.
Wg szacunków pracę w "Grand Nałęczów", jak roboczo nazywany jest przez nabywcę obiekt może naleźć ponad 100 osób.
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.
e-mail
hasło
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.