Reklama

Reklama

Obwodnica Nałęczowa za trzy lata

Opublikowano: czw, 29 lip 2021 17:15
Autor:

Obwodnica Nałęczowa  za trzy lata - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie ogłosił przetarg na budowę obwodnicy Nałęczowa. Nowa droga wyprowadzi z uzdrowiska tiry.

Reklama

To ważna dla miasta decyzja, dzięki której i mieszkańcy i kuracjusze odetchną. Dziś w centrum uzdrowiska radosną nowinę o przejściu do kolejnego etapu budowy obwodnicy - znalezienia wykonawcy drogi - ogłosił Marszałek Województwa Lubelskiego.

- Mam nadzieję, że w ciągu trzech lat zrobimy to, co od dawna powinno być zrobione, a Nałęczów będzie wolny od nadmiernej emisji spalin i przywrócony do roli cichego, urokliwego uzdrowiska  - mówił Jarosław Stawiarski. 

O tym, jak ważna dla Nałęczowa jest obwodnica mówił wicemarszałek Michał Mulawa, który przypomniał, że przez nadmierną emisję hałasu i spalin niedawno miastu groziła utrata statusu uzdrowiska. O odkładaniu budowy obwodnicy przez poprzednie ekipy rządzące Lubelszczyzną przypominał z kolei Marek Wojciechowski, radny sejmiku wojewódzkiego.

Obwodnica będzie miała długość 5,2 km. Zostanie poprowadzona nowym śladem. Obok szerokiej na 7 m jezdni powstanie chodnik i ścieżka rowerowa. Rozpocznie się na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich  nr 830 i 824, gdzie powstanie rondo.

- Następnie przechodzić będzie nad doliną rzeki Bochotniczanki projektowaną estakadą o dł. 374 metrów i drogą gminną (ul. Cynkowska), gdzie projektowane jest dwupoziomowe skrzyżowanie i połączenie tzw. łącznicami z ul. Cynkowską - tłumaczy Paweł Szumera, dyrektor ZDW w Lublinie, który czuwa nad inwestycją.

Dalej obwodnica będzie przecinać się z drogą powiatową Garbów – Gutanów – Czesławice – Nałęczów. Obwodnicę zakończy rondo w miejscu włączenia do drogi wojewódzkiej nr 826 w pobliżu stacji kolejowej w Nałęczowie.

Zadowolenia z takiego obrotu sprawy nie kryje burmistrz Nałęczowa.

- Budowa obwodnicy to świetna informacja dla mieszkańców, kuracjuszy, ale i dla lokalnego biznesu. To podniesienie komfortu życia mieszkańców naszej gminy, podniesienie komfortu podróżowania dla mieszkańców Lubelszczyzny, którzy chcą odwiedzić Nałęczów czy Kazimierz Dolny. Zyska na tym lokalny biznes, który potrzebuje usprawnienia logistycznego, łańcucha swoich dostaw i sprzedaży - mówi Wiesław Pardyka.

Wykonawcę powinniśmy poznać jesienią. Jak deklarują władze województwa nową drogą, omijającą Nałęczów pojedziemy za trzy lata.

 

Więcej informacji z Nałęczowa znajdziesz TUTAJ.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    Obwodowi

    Ojojo to o czym te lokalne polytyki bedo gadac jak to droge zrobia.