Władze powiatu stanęły przed koniecznością ogłoszenia konkursu na dyrektora szpitala, gdy okazało się, że piastujący tę funkcję od 2015 r. Piotr Rybak wygrał konkurs na dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej i z początkiem września żegna się z puławską placówką. Stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora puławskiej lecznicy powierzyły czasowo Krzysztofowi Siejko i pod koniec października ogłosiły konkurs na następcę Rybaka. Wpłynęło pięć kandydatur, wszyscy spełnili wymagania formalne i zostali zaproszeni do prezentacji przed komisją konkursową. W jej składzie znaleźli się Maria Kłopotowska, Anna Krzysztofik, Robert Łyszcz, Marcin Rojczyk, Paweł Romański, Stanisław Wójcicki oraz Jacek Wilk.
Rozmowy odbyły się pod koniec listopada. Po wysłuchani kandydatów komisja uznała, że najlepiej wypadł aktualny zastępca dyrektora szpitala i jednocześnie ordynator oddziału ortopedii - dr Marek Paździor.
- Musimy przedyskutować pewne rzeczy, znaleźć rozwiązanie pewnych kolizji, które mogą nastąpić. Nasi prawnicy przygotowują opinię prawną, na jakiej zasadzie to wszystko może funkcjonować, aby połączyć funkcję dyrektora z pracą lekarską. Ubolewalibyśmy, gdybyśmy stracili pana dyrektora jako lekarza, ponieważ jest bardzo dobrym i cenionym specjalistą. Musimy z kandydatem usiąść do stołu, wysłuchać jego koncepcji, przeanalizować, czy jest to zgodne z naszą koncepcją i z prawem, ewentualnie negocjować - tłumaczy Piotr Rzetelski, Wicestarosta Puławski.
Jego zdaniem najlepszym czasem na objęcie funkcji przez nowego dyrektora będzie styczeń.
- Obecnie mamy kontraktowanie z NFZ-em, więc nie jest to dobry moment, aby do końca roku zmieniać dyrektora. Oczekujemy, aby obecnie pełniący obowiązki z dr. Paździorem jako obecnym dyrektorem ds. medycznych dopięli te kontrakty. Wtedy myślę, że styczeń i poczatek roku będzie najlepszym czasem, jeśli dojdziemy do porozumienia, na przejęcie obowiązków - tłumaczy Wicestarosta.
W przyszłości zostanie zatem ogłoszony także konkurs na zastępcę nowego szefa SP ZOZ. Ale nie tylko. Władze powiatu rozważają również powrót do rozwiązania sprzed kilku lat, kiedy dyrektor szpitala miał dwóch zastępców - jednego ds. medycznych, drugiego - ds. finansowych.
- W większości szpitali tak to funkcjonuje. Być może będziemy chcieli wrócić do tego rozwiązania, a jeśli nie to może stworzyć chociażby etat doradcy finansowego - dodaje Wicestarosta Rzetelski.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.