reklama
reklama

Piąta linia instalacji kwasu azotowego w puławskich Azotach już jest. Teraz rozruch

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskieZakończyła się budowa V linii instalacji kwasu azotowego w Grupie Azoty Puławy. Teraz rozpoczął się rozruch, który zakończy się pod koniec roku. Inwestycja była realizowana w ramach większego projektu, wartego 695 mln zł. - Projekt ma na celu zwiększenie efektywności produkcji kwasu azotowego oraz poprawę ekonomiki wytwarzanych na jego bazie nawozów - mówi Monika Darnobyt, rzecznik prasowy Grupy Azoty.
reklama

- Przed nami kluczowy etap rozruchów instalacji, jego zakończenie umożliwi komercyjny start inwestycji. To z kolei przełoży się na większą efektywność produkcji, również w kontekście pełnego wykorzystania mocy produkcyjnych linii granulacji mechanicznych. Przypomnę, że już ponad 10 lat temu  powstała koncepcja stworzenia 6 linii granulacji mechanicznej na poziomie Grupy Azoty – w tym dwóch linii w Puławach, które niestety nadal nie pracują na 100% – mówi Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A. odpowiedzialny m.in. za obszar Agro, Prezes Zarządu Grupy Azoty Puławy Hubert Kamola.

V linia kwasu ma zdolność produkcyjną 1000 ton/dobę. Po jej uruchomieniu będzie możliwe zwiększenie zdolności produkcji kwasu azotowego i neutralizacji, a w konsekwencji wytwarzanie wysokiej jakości nawozów granulowanych (macro) dla nowoczesnych technologii nawożenia. Ale nie tylko. Jak informuje producent nawozów, pozwoli także na płynne przeprowadzenie modernizacji istniejących linii kwasu azotowego (I, II, III, IV) oraz pełne dociążenie dwóch linii saletry granulowanej mechanicznie.

- Piąta linia kwasu będzie w pełni zintegrowana z instalacją neutralizacji o wydajności 1300 ton na dobę. Dzięki wykorzystaniu systemu EnviNOx®, czyli katalitycznej redukcji N2O i NOx możliwe będzie osiągnięcie niskich poziomów emisji oraz niskich wskaźników zużycia głównych materiałów oraz surowców - dodaje rzeczniczka Grupy Azoty.

Dodatkowo, rozbudowa produkcji kwasu azotowego pozwoli na poprawę efektywności produkcji poprzez zmniejszenie wskaźników zużycia amoniaku i energii elektrycznej. Nastąpi także pełna integracja produkcyjna z innymi instalacjami z wykorzystaniem pełnej infrastruktury oraz potencjału obecnych instalacji.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama