Reklama

Reklama

Podziel się zdjęciami figury Jana Nepomucena w Wąwolnicy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Podziel się zdjęciami figury Jana Nepomucena w Wąwolnicy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Fotografie są potrzebne przy renowacji zabytku.- Poszukujemy starych zdjęć, na których widać aureolę z gwiazdami nad głową Świętego - mówią członkowie Regionalnego Towarzystwa Przyjaciół Wąwolnicy, które opiekuje się zabytkami na terenie gminy.

Reklama

Zabytkowa figura świętego, znajdująca się w pobliżu miejscowego kościoła nie jest pierwszym obiektem, któremu członkowie tutejszego Towarzystwa chcą przywrócić dawny blask. Dzięki zaangażowaniu jego członków renowacji poddano już kilka nagrobków na wąwolnickim cmentarzu m.in.  nagrobek Macieja Sławęckiego, Ludwiki, Stefci Sławęckich oraz Marianny Sachaczewskiej. Teraz przyszedł czas na kolejny obiekt.
Figura Jana Nepomucena pochodzi z 1743 r. Pierwotnie nad głową świętego była aureola, która niestety uległa zniszczeniu podczas burzy w 1957 r. Ubiegłoroczna kwesta z okazji Wszystkich Świętych także była przeznaczona na renowację tego konkretnego.
Teraz członkowie RTPW przystępują do działania.
- W 2021 roku wykonamy prace dokumentacyjne, pozwolenia oraz wstępne pracę naprawcze . Natomiast w 2022r figura przejdzie gruntowną przemianę i w okresie jesiennym, odrestaurowana będzie cieszyła oczy mieszkańców oraz wszystkich turystów przybywających do Wąwolnicy- informują na swoim profilu na Facebooku.
Dlatego aktualnie poszukują zdjęć figury.
- Poszukujemy starych zdjęć, na których widać aureolę z gwiazdami nad głową Świętego. Może jesteś w posiadaniu starych zdjęć z pogrzebów albo wizytacji biskipich np. z banderią, gdzie przypadkowo znajdzie się na drugim planie figura - proszą członkowie RTPW.

Fotografie posłużą do odtworzenia zabytku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy