Reklama

Reklama

Pół wieku kształcą pasjonatów muzyki (galeria)

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Puławska Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Romualda Twardowskiego skończyła 50 lat. Na uroczystościach jubileuszowych pojawili się uczniowie, absolwenci oraz zaproszeni goście. Nie zabrakło wspomnień, odznaczeń i występów utalentowanych wychowanków.

Reklama


Placówka początkowo działała przy ul. Moniuszki. Jej pierwszym dyrektorem był Tadeusz Sochacki. W latach 80-tych szkoła przeniosła się do budynku przy Alei Partyzantów. W pierwszych latach działalności kształciła w kilku klasach instrumentalnych. W 2000 roku obiekt przeszedł gruntowny remont, dzięki czemu uczniowie i pedagodzy zyskali nowe sale do prowadzenia zajęć. Wtedy też funkcję dyrektora przejęła Stanisława Ziemnicka, kierująca placówką do dziś. Na przestrzeni wielu lat powstawały nowe klasy czy nadano szkole imię.
Obchody jubileuszu szkoły rozpoczęły się 21 maja mszą św. Z kolei 24 maja w siedzibie placówki społeczność szkolna ugościła zaproszonych gości.
 
- Jubileusz 50-lecia to podniosłe wydarzenie dla kilku pokoleń nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, uczniów, absolwentów, rodziców oraz wszystkich tych, którzy na wiele lat związali swoje życie z naszą szkołą, ofiarując jej swoje umiejętności, entuzjazm i serce. Życzyłabym sobie, żeby następne pokolenia młodych adeptów sztuki gorliwie dbały o to wyjątkowe miejsce oraz tworzyły niepowtarzalną atmosferę, jaką możemy poszczycić się dzisiaj. Niech Szkoła Muzyczna w Puławach będzie inspiracją dla małych artystów szukających ponadczasowych wartości ukrytych w muzycznych biografiach i baśniowych dźwiękach - mówiła dyrektor Stanisława Ziemnicka.
 
Nie zabrakło gratulacji, przemówień i ciepłych słów. Na miejscu zjawili się poseł Jakub Kulesza oraz wiceminister Artur Soboń, prezydent Puław Paweł Maj, czy wicestarosta Leszek Gorgol.  Pedagodzy zostali odznaczeni medalami za pracę na rzecz rozwoju kultury. Uroczystość swoimi występami uświetnili m.in. grający na fortepianie Edward Wolanin i Szymon Kania, zespół Humi Accordion Band czy Kamil Kruk wykonujący utwór na pile koncertowej.
 
 
Nagrody w ramach 50-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Romualda Twardowskiego w Puławach:

Złoty Medal za długoletnią służbę od Prezydenta RP:

Stanisława i Waldemar Ziemniccy, Maria Grabiec, Magdalena Strońska, Bogdan Lipiński


Brązowy Medal za długoletnią służbę od Prezydenta RP:

Anna Okulska Resiak

 

Odznaka „Zasłużony dla Kultury Polskiej” i Nagroda dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej:

Maria Grabiec, Waldemar Ziemnicki

 

Dyplom Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego:

Stanisława Ziemnicka

 

Nagroda Prezydenta Miasta:

Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Romualda Twardowskiego w Puławach

 

Nagrody dyrektora szkoły:

14 pedagogów i 2 pracowników administracji

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy