Reklama

Reklama

Pożegnanie dyrektor Strzeleckiej i Wirgi (galeria)

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Przez wiele lat pracowały na rzecz szkół, na czele których stały. Teraz mogą udać się na zasłużony odpoczynek. Społeczność ZSO nr 2 i SP 6 w Puławach pożegnała wieloletnich dyrektorów Bożenę Strzelecką i Elżbietę Wirgę.

Reklama

W tym roku z funkcją dyrektora poza Wirgą i Strzelecką żegna się Marta Gładysz z ZSO nr 1, która złożyła rezygnację. Podczas zakończenia roku szkolnego władze miasta, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice podziękowali paniom za pracę na rzecz szkoły. 

W SP nr 6 dyrektor Elżbieta Wirga niczym królowa na tronie zasiadła na specjalnym białym fotelu. Pracownicy szkoły w tajemnicy przygotowali dla niej niespodziankę, powstała m.in. piosenka specjalnie na pożegnanie dyrektor Wirgi, która pracę w SP 6 rozpoczęła w 1987 r., a w 2001 r. objęła funkcję kierownika placówki.

- Kończący się rok szkolny, oczywiście minął zbyt szybko. Podejmowaliśmy wiele działań w celu zapewnienia jak najlepszych warunków dla naszych dzieci: realizowaliśmy projekty edukacyjne,  np. "Laboratoria przyszłości", Asystent dziecka niepełnosprawnego", "Narodowy Program Czytelnictwa" i inne. Dzięki temu uczniowie realizowali ciekawe zajęcia, a szkoła wzbogaciła się o kolejne pomoce. Mogę śmiało powiedzieć, że jesteśmy jedną z najlepiej wyposażonych szkół w naszym mieście. W czasie wakacji wykonany zostanie remont klatek schodowych z wymianą ich nawierzchni, a także dokończenie wyposażania ogrodu sensorycznego. Podsumowanie – było ciekawie  i owocnie - mówi Elżbieta Wirga. Za czym najbardziej będzie tęsknić? - Myślę, że jeśli kocha się pracę z dziećmi, nie przestaje się być nauczycielem. Natomiast po tylu latach, oczywiście będę tęsknić za moją pasją – pracą z dziećmi. Tego najbardziej będzie mi brakować - przyznaje Elżbieta Wirga i dodaje:

- Na początku chcę odpocząć, a potem – zobaczymy. Może jakiś wyjazd?

Zorganizowany wiosną konkurs na dyrektora SP 6 nie przyniósł rozstrzygnięcia, bo nie wpłynęła ani jedna aplikacja. Na chwilę obecną nie wiadomo, kto pokieruje placówką.

Bożena Strzelecka w ZSO nr 2 uczy matematyki od lat 80. XX w. W 2007 r. objęła stanowisko dyrektora. Podczas ubiegłotygodniowej uroczystości dziękowano jej za całokształt. Nie zabrakło wzruszeń i łez. Jak przyznaje, rok szkolny 2021/2022 był trudny ze względu na pracę hybrydową.

- Część zajęć odbywała się zdalnie, ale trzeba przyznać, że zajęcia zdalne dla młodzieży zarówno szkoły podstawowej, jak i szkół ponadpodstawowych nie są dobrym rozwiązaniem. Nie motywują do pracy. Po poprzednim roku całkowitej zdalnej nauki uczniowie wracając do szkoły byli nie tyle rozleniwieni, ale mieli również trochę kłopotów z odizolowaniem. My jako nauczyciele musieliśmy włożyć wiele energii, żeby ich wesprzeć - przyznaje Bożena Strzelecka.

Jej funkcję w szkole przejmie Anna Nowosadzka, nauczycielka języka angielskiego, która w tym roku szkolnym pełniła funkcję wicedyrektora. Z ZSO nr 2 odchodzi także wicedyrektor Dorota Goliszek, która rozpoczęła pracę w "Piątce" w tym samym roku co Bożena Strzelecka.

- Za pracą dyrektora nie będę tęskniła z racji tego, że ostatnie lata były wyjątkowo trudne. Organizacja pracy szkoły była wymagająca zarówno w stosunku do nauczycieli, jak i uczniów i ich rodziców. Wsparcie, którego oczekiwali wszyscy było ogromne, dlatego też myślę, że wiele dałam z siebie tej szkole. Mogę powiedzieć, że spełniłam dobrze swoją misję. Udało mi się wiele zrealizować przez 41 lat, w tym 15 lat na stanowisku dyrektora. Odremontowaliśmy całą szkołę zarówno w środku, jak i na zewnątrz włącznie z wymianą instalacji elektrycznej. Z nauczycielami realizowałam mnóstwo projektów unijnych. Najbardziej będzie mi brakować uczniów, ponieważ kocham młodzież i myślę, że ją rozumiem. Potrafię w wielu przypadkach pomóc i to było moją mocną stroną, czyli umiejętność nawiązywania kontaktu z młodzieżą - mówi Bożena Strzelecka.

Niewykluczone, że dyrektor nie odejdzie ze szkoły i będzie uczyć matematyki.

- Generalnie nie chciałabym całkowicie odejść z zawodu nauczyciela, bo takie gwałtowne przejście chyba dla człowieka nie jest najlepsze. Jeśli w szkole będą dodatkowe godziny, to bardzo chętnie podejmę pracę nauczyciela. Mam mnóstwo pasji oraz zainteresowań i będzie to naprawdę dobry czas na ich realizacji - dodaje dyrektor ZSO nr 2.
 
W galerii znajdują się zdjęcia jedynie z zakończenia roku szkolnego w ZSO nr 2.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy