Reklama

Reklama

Przepłynie kajakiem Bug, by pomóc w zbiórce dla niepełnosprawnych dzieci

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przepłynie kajakiem Bug, by pomóc w zbiórce dla niepełnosprawnych dzieci - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Puławianin Grzegorz Oleszkiewicz chce przepłynąć kajakiem prawie 400 km, by w czasie swojej wyprawy szukać finansowego wsparcia dla budowy boiska i placu zabaw dla niepełnosprawnych podopiecznych z Ośrodka im. Siostry Klary Staszczak w Puławach.

Reklama

Pospolite ruszenie w sprawie boiska i placu

O działaniach sióstr benedyktynek, których ośrodek mieści się przy ul. Kowalskiego w Puławach, za kościołem "pod lasem" pisaliśmy już nie raz na naszych łamach. Od 75 lat prowadzą w naszym mieście działalność na rzecz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Pod opieką 3 sióstr znajduje się obecnie ok. setki osób w różnym wieku, które korzystają z usług Specjalnego Ośrodka Wychowawczego, Centrum Wspomagania Rozwoju Dzieci, Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego czy kształcą się w Niepublicznej Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy.

Jakiś czas temu informowaliśmy także o tym, że siostry chcą zbudować dla swoich podopiecznych wielofunkcyjne boisko i plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Niestety na to potrzeba blisko pół miliona złotych. Dlatego w listopadzie ubiegłego roku ruszyła akcja pt. "I Ty możesz zostać aniołem dobroci!" Osoby, które chcą wesprzeć zbiórkę za datek do puszki otrzymują symbolicznego aniołka, wykonanego przez wychowanków ośrodka. Dzieło sióstr ma również wesprzeć dochód ze sprzedaży charytatywnego kalendarza, nad którym aktualnie pracuje puławski fotograf Wojciech Antosz oraz zawodnicy Stowarzyszenia Sportowe Puławy.

 

"Anioł" popłynie przez Bug

Okazuje się, że to nie jedyna inicjatywa wspierająca dążenia sióstr benedyktynek. Do Fundacji "Benedyktyński Zakątek" zgłosił się mieszkaniec Puław Grzegorz Oleszkiewicz, który chce pokonać kajakiem cały graniczny odcinek Bugu. Wyprawa pod hasłem "Blachnicki na granicy" ma na celu nagłośnienie zbiórki na boisko i plac zabaw.

Jak przyznaje puławianin, zainspirowała go 100. rocznica urodzin ks. Franciszka Blachnickiego, twórcy m.in. ruchu oazowego i wielkiego orędownika wolności.

- O naszej akcji "I Ty możesz zostać Aniołem Dobroci. Razem pomnóżmy dobro" dowiedział się m.in.z licznych działań odbywających się w przestrzeni internetowej i za pośrednictwem miejsc, które wspierają naszą akcję - mówi Anna Komar z Fundacji "Benedyktyński Zakątek".

Puławianin w kajaku pokona niemal 400 km. W każdej miejscowości, do której dopłynie będzie informował o zbiórce i szukał kolejnych "Aniołów Dobroci".

- Ale do tego potrzebna jest Twoja Pomoc !Zostań Aniołem Dobroci! Chcesz płynąć razem z nami? Możesz wesprzeć naszego Anioła Dobroci poprzez wpłatę na konto Fundacji Benedyktyński Zakątek za każdy ruch wiosła, za każdy przepłynięty kilometr, za każdy, kolejny punkt podróży! - dodaje Anna Komar.

 Pan Grzegorz wystartuje 25 kwietnia z miejscowości Gołębie, a swoją misję zakończy w Niemirowie.

 

Akcję "Blachnicki na granicy" możesz wesprzeć wchodząc na:
https://zrzutka.pl/snyc4j

 

Akcję można wesprzeć także wpłatą na konto:
Fundacja "Benedyktyński Zakątek"
BNP PARIBAS Bank Polska S.A.
63 1600 1462 1864 2911 1000 0001

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy