Reklama

Puławy: Inteligentne przejścia dla pieszych w nowych miejscach

Opublikowano: 22 lutego 2021 11:06
Autor: DK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

informacje-pulawskie Mieszkańcy Puław będą mogli czuć się bezpieczniej dzięki kolejnym inteligentnym przejściom dla pieszych, które pojawią się na ulicy Wróblewskiego, Skłodowskiej i Czartoryskich. Dodatkowo w sąsiedztwie cmentarza przy ul. Piaskowej ma powstać sygnalizacja świetlna.

Reklama

Piesi lepiej widoczni

"Kocie oczka", czyli inteligentne przejścia dla pieszych to pasy pulsujących świateł ostrzegawczych, zamontowane w jezdni wzdłuż krawędzi przejścia dla pieszych. Aktualnie w Puławach takowe działają na ul. Wojska Polskiego (obok dworca PKS i komendy policji) i na ul. Piaskowej (koło hali targowej). Pierwsze z nich został zamontowane w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2019 r. Pierwotnie w tym samym roku miały pojawić się także takie bezpieczne przejścia na ul. Wróblewskiego oraz na ul. Skłodowskiej, ale zrealizowano tylko część inwestycji ze względu na duże kwoty w ogłoszonym przetargu. Po zamontowaniu przejścia efekty były zadowalające, dzięki czemu mieszkańcy mogli bezpiecznie poruszać się po drodze, a miasto postanowiło wykonać kolejne "kocie oczka". Poza ul. Wróblewskiego i ul. Skłodowskiej przejście ma się znaleźć na ul. Czartoryskich, obok Pałacu Czartoryskich i starostwa powiatowego. Dobra wiadomość czeka również mieszkańców ul. Piaskowej, jednej z najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych dróg na terenie Puław. Obok cmentarza powstanie sygnalizacja świetlna.

 - Zarząd Dróg Miejskich w Puławach posiada już przygotowaną dokumentację techniczną i ogłosi przetarg zapewne w II lub III kwartale, prace też powinny zakończyć się w tym okresie. Na ten moment to jedyne przejście z zaplanowaną budową sygnalizacji świetlnej, jednak mamy dopiero początek roku i nikt nie wyklucza pojawienia się nowych potrzeb - informuje Łukasz Kołodziej, kierownik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta w Puławach.

 

Urząd przejdzie mały lifting 

Drobny remont nie ominie puławskiego ratusza, gdzie w ramach prac do wykonania będą zewnętrzne schody, kolumny oraz podjazd dla inwalidów. W środku zostanie wymienione oświetlenie. Łukasz Kołodziej w rozmowie z nami przyznał, że remont rozpocznie się w maju bądź czerwcu i potrwa blisko 2 miesięcy. Całość prac ma kosztować ok. pół miliona zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.