reklama

Puławy: Od 35 lat pomagają najbardziej potrzebującym (zdjęcia)

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Informacje puławskieTowarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta świętowało okrągły jubileusz. Z tej okazji w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika" odbyło się wydarzenie, podczas której przypomniano historię organizacji oraz nagrodzono osoby, które wkładają serce w niesienie pomocy mieszkańcom regionu.
reklama

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta rozpoczęło działalność na początku lat 90., a puławskie koło powstało w lipcu 1991 roku. Kilka miesięcy później miasto przekazało organizacji budynek, w którym utworzono schronisko dla bezdomnych mężczyzn. Placówka rozpoczęła działalność jeszcze w tym samym roku i od tego czasu nieprzerwanie pomaga osobom, które z różnych powodów znalazły się w kryzysie bezdomności.

Obecnie schronisko dysponuje 48 miejscami noclegowymi, a w okresie zimowym jest przygotowane na przyjęcie większej liczby potrzebujących. Podopieczni otrzymują nie tylko dach nad głową i wyżywienie, ale także wsparcie medyczne, pomoc w załatwianiu spraw urzędowych, terapii uzależnień czy powrocie do samodzielnego życia.

Przez 35 lat ze schronienia skorzystało ponad kilkanaście tysięcy osób. Organizacja od lat przygotowuje również posiłki dla mieszkańców Puław we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej i angażuje się w akcje pomocowe podczas klęsk żywiołowych.

reklama

Obchody 35-lecia działalność Towarzystwa rozpoczęła msza święta w Kościele p.w. Brata Alberta, następnie goście przenieśli się do "Domu Chemika", gdzie mogli obejrzeć prezentację dotyczącą historii placówki. Ważnym elementem jubileuszu było wręczenie podziękowań za wspieranie działalności Towarzystwa oraz statuetki i odznak "Zasłużony dla towarzystwa", przyznanych przez Zarząd Główny. Do wybranych osób trafiły także wyróżnienia w formie listów dziękczynnych oraz wyróżnienia z tytułu "Przyjaciel Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta.

W programie wydarzenia znalazł się także spektakl teatralny przygotowany przez członków "Z dala od szpitala" oraz wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej z Końskowoli.

- Chcę w tym miejscu bardzo podziękować władzom naszego miasta przeszłej i obecnej kadencji za przychylność i wsparcie naszych działań, również finansowe. Patrząc na minione lata, możemy z satysfakcja powiedzieć, ze udało się stworzyć coś znacznie większego, niż instytucję. Powstała wspólnota ludzi dobrej woli, którzy każdego dnia udowadniają, ze solidarność i miłosierdzie mają realną moc zmieniania ludzkiego życia. Dziękuje za wspólne działania członkom Zarządu, pracownikom, wolontariuszom, członkom naszego Koła. Dziękuje samorządom, instytucjom oraz organizacjom współpracującym. Dziękuje naszym darczyńcom i sponsorom, którzy wielokrotnie okazywali nam zaufanie i wsparcie. Jubileusz był nie tylko podsumowaniem minionych lat, ale również zobowiązaniem na przyszłość. Przed nami kolejne wyzwania, ale wierzę, że dzięki współpracy, życzliwości i zaangażowaniu nadal będziemy skutecznie pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują - mówiła Halina Kowalewska, Prezes Koła Puławskiego Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

reklama

Złotą Odznakę Zasłużony dla Towarzystwa otrzymali:

Helena Piasecka
Marta Łubkowska.
Wojciech Wiejak

Srebrną Odznakę Zasłużony dla Towarzystwa otrzymali:

Joanna Sitkiewicz
Amelia Pawłowska
Piotr Górzyński

Brązową Odznakę Zasłużony dla Towarzystwa otrzymali:

Zofia Turek
Grażyna Kłodawska
Anna Marzec
Anna Pawłowska
Marian Budzyński
Jacek Prończuk
Agnieszka i Marcin Wawerscy

Wyróżnienie (list dziękczynny) otrzymali:

Rada Miasta Puławy
Wydział Polityki Społecznej LUW w Lublinie
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie

W dowód wdzięczności i szacunku za bezinteresowną i systematyczną pomoc finansową dla schroniska uhonorowani zostali tytułem "Przyjaciel Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta:

reklama

Mariusz Dziedzic
Roman Woch
Tomasz Białek
Anna Sadurska
Kamil Smagacz
Adam Konas
Katarzyna Nowak

Odznaczenie Towarzystwa Statuetką „Dobry jak chleb" otrzymali:

Ks. Kan. Aleksander Zeń
Grzegorz Kuba

Wyróżnienie list dziękczynny Koła Puławskiego TPBA otrzymali:

Anna Czosnyka
Władysława Wasilak
Maria Kusio
Stefan Śliwczyński
Jan Błaziak
Monika Pękala
Stefan Wypych
Janina Białek

Odznaczenia Statuetką Kola Puławskiego z okazji Jubileuszu 35-lecia otrzymali:

Janusz Grobel
Wanda Szczotka
Elżbieta Krakowiak
Maciej Krakowiak
Jolanta Lewandowska
Andrzej Kuszyk
Sławomir Litwiński
Joanna Szymoniak
Artur Kwapiński
Hubert Prószyński
Maryla Miłek
Paweł Kuzioła
Ryszard Winiarski
Stanisław Gulak
Piotr Trela
Waldemar Stawinoga
Krzysztof Krakowiak
Mariusz Szczawiński
Rafał Szeleżniak
Marcin Zapart

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo