Reklama

Reklama

Puławy: Prezydent nagrodził społeczników (galeria)

Opublikowano: czw, 12 maj 2022 09:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Władze miasta wręczyły statuetki za działalność na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w naszym mieście. Wyróżnienia powędrowały do 9 organizacji pozarządowych i sześciu osób indywidualnych. W gronie docenionych znalazła się m.in. Fundacja BezMiar, motywująca puławian do aktywnego spędzania czasu.

Reklama

Nagrody zostały wręczone we wtorek podczas uroczystej gali, zorganizowanej w sali widowiskowej POK "Dom Chemika". Pomysł uhonorowania społeczników, którzy bezinteresownie działają na różnych polach na rzecz lokalnej społeczności to w Puławach nowa inicjatywa, zapoczątkowana przez władze miasta obecnej kadencji.

Kapituła złożona z urzędników puławskiego ratusza na czele z wiceprezydent Beatą Kozik oraz we współpracy z przedstawicielami m.in. Puławskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego przyznała nagrody w trzech kategoriach - Puławska Organizacja Pozarządowa Roku, Puławski Społecznik Roku i Nagroda Specjalna z okazji jubileuszu organizacji pozarządowej. Do kogo powędrowały statuetki i podziękowania od władz miasta?

Kategoria - Puławska Organizacja Pozarządowa Roku:
1) Chorągiew Lubelska Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Puławy
2) Klub Sportowy "Puławska Akademia Karate Tradycyjnego"
3) Fundacja BezMiar
4) Fundacja "Obok Nas"
5) Stowarzyszenie Sportowe "Sportowe Puławy"
6) Fundacja Po Ludzku Do Zwierząt "Przyjazna Łapa"

Kategoria - Puławski Społecznik Roku:
1) Artur Kwapińiski
2) Zofia Samcik
3) Anna Muszyńska
4) Alicja Stołecka
5) Karolina Stępień
6) Renata Siedlaczek

Nagroda Specjalna z okazji jubileuszu organizacji pozarządowej:
1) Stowarzyszenie Puławski Uniwersytet Trzeciego Wieku
2) Puławskie Towarzystwo Chorych "Hospicjum"
3) Puławskie Towarzystwo Muzyczne

 

Gośćmi specjalnymi wydarzenia były aktorka Katarzyna Bujakiewicz i dziennikarka Dorota Raczkiewicz z Fundacji "Dar szpiku", które przekonywały zebranych na sali, jak ważne jest pomaganie innym i wspieranie ich w trudnych momentach życiowych, np. w chorobie i ile taka działalność może dawać satysfakcji. Przed widownią POK wystąpiła także Monika Kuszyńska, niepełnosprawna była wokalistka zespołu Varius Manx.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy