Reklama

Reklama

Puławy: Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Puławy: Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Od wczoraj (poniedziałek 21 czerwca) od godziny 8.00 mieszkańcy Puław mogą zgłaszać projekty do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. Zbieranie pomysłów puławian potrwa do 21 lipca.

Reklama

Najniższa kwota w historii

Budżet Obywatelski to część ogólnego budżetu miasta, o którego przeznaczeniu mogą decydować mieszkańcy od 16 roku życia, zgłaszając swoje pomysły do zrealizowania, a potem wybierając w głosowaniu te zdaniem większości puławian - najlepsze. W tym roku władze miasta zdecydowały, że przeznaczą na ten cel sumę znacznie mniejszą, niż w poprzednich latach - jedynie 0,5 mln zł. 150 tys. zł będzie przeznaczone na tzw. projekty małe, z tym, że wartość jednego projektu nie może przekroczyć 37,5 tys. zł. Z kolei 350 tys. zł ratusz zabezpieczył na tzw. projekty duże - jeden projekt nie może przekroczyć wartością 175 tys. zł. To oznacza, że w ramach BO w tym roku będzie można zrealizować w minimum 6 projektów (4 małe i dwa duże).

Miesiąc na składanie projektów

Projekty w ramach tej edycji Budżetu Obywatelskiego będzie można zgłaszać ratuszowi przez najbliższy miesiąc - do 21 lipca. Aby to zrobić należy ze strony internetowej urzędu miasta pobrać specjalny formularz i wypełnić go podając m.in. nazwę i lokalizację swojego projektu, krótki opis - czego dotyczy i dlaczego powinien zostać zrealizowany. Do każdego projektu jego autor musi również dołączyć listę zawierającą 20 głosów poparcia. Ta sama osoba może zgłosić więcej niż jeden projekt. Wypełniony formularz wraz z listą poparcia można dostarczyć do urzędu osobiście i złożyć w skrzynce podawczej (wejście od strony sądu), pocztą (decyduje data stempla pocztowego) lub elektronicznie (od 21 czerwca od godz. 8.00 do 21 lipca do godz. 15.00), za pośrednictwem specjalnej platformy (można do niej przejść za pośrednictwem strony internetowej UM).
Do 18 sierpnia wszystkie zgłoszone tą drogą pomysły zostaną zaopiniowane przez Zespół ds. Opiniowania Projektów i przekazanie ich Doraźnej Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego Rady Miasta Puławy. Do 24 sierpnia zostaną podane do publicznej wiadomości nazwy projektów ocenione pozytywnie, a do 10 września poznamy ostateczną listę projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. To zaplanowano od 21 września od godz. 8.00 do 28 września do godz. 15.00 wyłącznie przez internet. - Na potrzeby głosowania internetowego w Urzędzie Miasta Puławy zostaną oddane do dyspozycji głosujących komputery stacjonarne, za pośrednictwem których będzie można oddać głos. Nad prawidłowością głosowania czuwać będzie dwóch członków Komisji Wyborczej powołanej w drodze Zarządzenia Prezydenta Miasta Puławy. Komputery dostępne będą w godzinach pracy Punktu Obsługi: od 8:00 do 15:00 – poniedziałek, środa, czwartek, piątek oraz 8:30 -15:30 – wtorek - informują urzędnicy.

Wyniki głosowania poznamy 1 października.

 

Więcej informacji z Puław znajdziesz TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy