Reklama

Reklama

Radny powiatowy sprawiedliwości szuka w Lublinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Radny powiatowy sprawiedliwości szuka w Lublinie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Zbigniew A. odwołał się od niekorzystnego wyroku sądu, który uznał go winnym kradzieży prądu.

Reklama

Nalot kontrolerów i policji pod Janowcem 

Wszystko zaczęło się w styczniu ubiegłego roku. kiedy na posesji radnego Zbigniewa A. w Brześcach Kolonii zjawili się kontrolerzy PGE, a potem policja, podejrzewając, że radny powiatowy może kraść prąd. Ten wszystkiemu zaprzeczał podnosząc, że sam już wcześniej dopatrzył się pewnych nieprawidłowości, które zgłaszał do dostawcy prądu. Efektem śledztwa był akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi A. Zgodnie z nim radny powiatu puławskiego miał dopuścić się kradzieży prądu poprzez wpięcie się dwoma przewodami bezpośrednio do linii energetycznej, z pominięciem urządzeń pomiarowych. W ten sposób miał pobierać energię przez ponad trzy lata (21 grudnia 2016 – 11 stycznia 2020). Straty PGE Dystrybucja to ponad 16,5 tys. kWh, wycenione przez spółkę na 9 tys. 824 zł i 56 gr.

Proces po roku
W lutym tego roku ruszył proces Zbigniewa A. Na pierwszej rozprawie złożył obszerne wyjaśnienia, w których przedstawił sądowi swoją wersję wydarzeń. Od początku nie przyznawał się do winy, co podtrzymywał także podczas rozprawy. Jego wersja wydarzeń różniła się od tej, opowiedzianej przez przesłuchanych na sądowej sali kontrolerów PGE i pracowników puławskiego zakładu energetycznego. Wyrok w sprawie zapadł w maju. Sąd nie dał wiary tłumaczeniom radnego i skazał go na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Zbigniew A. ma także zapłacić grzywnę. Oprócz tego radny w tym czasie ma co pół roku pisemnie informować sąd o przebiegu próby.

Radny nie zgadza się z wyrokiem sądu
 - Akta z apelacją od wyroku Sądu Rejonowego w Puławach wpłynęły do Sądu Okręgowego w Lublinie w dniu 12 sierpnia 2021 roku . W sprawie nie ma wyznaczonego terminu rozprawy - informuje Magdalena Dobosz z Biura prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie.

Czego domaga się obrona? - WIĘCEJ W NAJNOWSZYM WYDANIU WSPÓLNOTY PUŁAWSKIEJ.
ZAPRASZAMY DO PUNKTÓW SPRZEDAŻY

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy