Bezpieczeństwo priorytetem
Budowa blisko 300 metrowego odcinka ścieżki rowerowej, który połączył istniejącą ścieżkę, biegnącą wzdłuż Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego i kończącą się na wysokości pomnika Bohaterów Września, z bramką rowerową przy bramie nr 2 rozpoczęła się w marcu. W miniony piątek trasę oficjalnie oddano do użytku. Świeżo wybudowanym odcinkiem chwalił się prezes Grupy Azoty Puławy Tomasz Hryniewicz, który od razu zaprosił rowerzystów do wypróbowania nowej trasy. - Bezpieczeństwo naszych pracowników, niezależnie jakim środkiem transportu dojeżdżają do pracy, jest dla nas bezwzględnym priorytetem, dlatego decyzja o budowie brakującego odcinka ścieżki rowerowej była dla nas oczywista. Cieszę się, że dzięki tej inwestycji poprawi się komfort naszych zakładowych rowerzystów - mówi Tomasz Hryniewicz, prezes Grupy Azoty Puławy.
- Jest to jeden z etapów budowy ścieżek rowerowych. Następne etapy będą realizowane już za bramą. Powstanie cała sieć ścieżek rowerowych, które zapewnią bezpieczeństwo pracowników przemieszczających się po terenie naszej firmy. To inwestycje, które są odpowiedzią na potrzeby pracowników - dodaje Sławomir Kamiński, główny specjalista ds. zarządzania infrastrukturą w Grupie Azoty PUŁAWY.
Na pracowników GAP dojeżdżających do pracy rowerem przy bramie nr 2 czeka niespodzianka. Stanął tam nowy stojak, w którym może zaparkować 50 jednośladów. Jak zapewniają władze spółki w najbliższym czasie mają w tym miejscu pojawić się również urządzenia do serwisowania rowerów.
Krok w stronę oświetlenia Alei Tysiąclecia
To nie jedyna inicjatywa producenta nawozów, mająca na celu zapewnienie bezpieczeństwa na terenie zakładu i w jego najbliższej okolicy. Jak zapowiada prezes Tomasz Hryniewicz, wkrótce poprawi się także bezpieczeństwo na Alei Tysiąclecia Państwa Polskiego. A to za sprawą oświetlenia, jakie niebawem ma stanąć na drodze.
- Jednocześnie pragnę poinformować, że nasza spółka w najbliższych tygodniach dofinansuje miejski projektu oświetlenia ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż alei Tysiąclecia Państwa Polskiego. Mam nadzieję, że oba te przedsięwzięcia zachęcą naszych pracowników i mieszkańców Puław do częstszego korzystania z dwóch kółek - mówił prezes Hryniewicz.
Aktualnie inwestycja jest na etapie przetargu. Za ten odpowiada puławski ratusz. Do przetargu stanęło aż siedem firm. Oferty pięciu cenowo nie przekraczają 500 tys. zł i mieszczą się w założonym budżecie (570 tys. zł). To pozwoli na realizację zadania taniej, że zakładano. Najkorzystniejsza propozycja pochodzi o puławskiego IMTECHU (416,6 tys. zł). Jednak na razie nie zapadła decyzja o wyborze wykonawcy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.