Reklama

Reklama

Sąd nie przyznał racji prezydentowi

Opublikowano: pt, 26 mar 2021 05:55
Autor: | Zdjęcie: Puławy.eu

Sąd nie przyznał racji prezydentowi - Zdjęcie główne

zrzut ekranu z sesji RM Puławy 25.03.21 | foto Puławy.eu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Prezydent Puław przekonywał sąd administracyjny, że radni popełnili błędy przy podejmowaniu uchwały o nieudzieleniu mu wotum zaufania. Lubelski WSA oddalił jednak jego skargę.

Reklama

Na sesji absolutoryjnej pod koniec sierpnia 2020 r. głosami większości Rady Miasta Puławy prezydent Paweł Maj nie otrzymał wotum zaufania. To pocągnęło za sobą cały szereg konsekwencji – prezydent zwolnił swojego zatępcę, koalicja z radnymi PiS przestała istnieć, a na posiedzeniach samorządu do dziś między radnymi i prezydentem zdarzają się obupólne uszczypliwe komentarze i oskarżenia o kłamstwa, demagogię itp.

Prezydent we wrześniu zaskarżył wspomnianą uchwałę rady do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie. Rada z kolei wysłała do WSA własne pismo z odpowiedzią na zarzuty sformułowane przez Pawła Maja. Na wyrok sądu trzeba było czekać do marca.

Na wczorajszej sesji RM przewodnicząca Bożena Krygier poinformowała, że do rady wpłynął już wyrok WSA. Sąd rozpatrzył skargę na niejawnym posiedzeniu 18 marca. W wyroku WSA oddalił skargę prezydenta.

– Panie prezydencie, poszedł pan na wojnę z radą i tą wojnę pan prowadzi cały czas, czego dowodem są dzisiejsze sformułowania kierowane w stosunku do radnych. Pana wypowiedzi w kierunku rady, i to nie tylko moja opinia, nie są to wypowiedzi sugerujące, że przynajmniej odrobinę, choć odrobinę, pan prezydent chce z radą współpracować. Takie jest moje podsumowanie tej całej sytuacji – stwierdziła przewodnicząca.
Na sesji prezydent po słowach przewodniczącej nie odniósł się w żaden sposób do wyroku. Zabrał głos składając wszystkim życzenia na święta. Dzień później skomentował wyrok na prośbę ,,Wspólnoty".
W dalszym ciągu podtrzymuję moje stanowisko o nierzeczowej debacie na sesji absolutoryjnej. Uważam, że Radni w żaden sposób nie uzasadnili swojej decyzji o nieudzieleniu mi wotum zaufania, a podnoszone przez nich argumenty były całkowicie niemerytoryczne, o czym świadczy m.in. krytykowanie mnie za udział w akcji #Hot16Chellenge2 oraz za to, że Przewodnicząca Krygier nie mieści się w kadrze dziennikarza czy za sprzeciw wobec utworzenia zakaźnego szpitala jednoimiennego w naszym mieście. Jednocześnie zaznaczam, że nie znam jeszcze uzasadnienia wyroku WSA, dlatego nie wiem co dokładnie było przyczyną oddalenia mojej skargi. Z ostatnich, podobnych wyroków wynika, że radni mogą nie udzielić votum zaufania włodarzowi, nie uzasadniając tego w żaden sposób lub używając do tego nawet najbardziej niedorzecznych argumentów. Przykre, że w ten sposób można krzywdzić, sponiewierać i zniszczyć każdego – mówi prezydent Paweł Maj.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 7 miesięcy temu | ocena +6 / -4

  Bona

  Błąd to zrobili wyborcy.. Puławianie że Pana wybrali panie prezydencie.

  • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -4

   Grobland

   kogo mieli wybrać emeryta przyspawanego do stołka ?