Modernizacja zabytkowego obiektu, znajdującego się w pobliżu wejścia bramą od strony al. Lipowej i nałęczowskiego ratusza rozpoczęła się w wiosną ubiegłego roku, dwa lata po tym, jak obiekt kupiła spółka Nałęczów Zdrój. Już wtedy nowy właściciel nie chciał ujawniać zbyt wielu szczegółów inwestycji oraz tego jak zmieni się pałac. Zapewniał jedynie, że ma świadomość roli, jaką do tej pory pełnił i jest w kontakcie z konserwatorem zabytków.
Jak udało się nam ustalić za remont jest odpowiedzialna rzeszowska spółka Erbud Operation. Jej zadaniem jest przebudowa i rozbudowa pałacu w taki sposób, aby mógł po zakończeniu wszystkich prac pełnić funkcję pensjonatu.
Pierwszy etap prac dotyczy wprowadzenia kondygnacji podziemnej oraz rozbiórki ścian działowych na parterze oraz poziomie II. Zakres prac w pierwszym etapie jest następujący: roboty wyburzeniowe, podbicie istniejących fundamentów z wykonaniem piwnicy pod budynkiem, wykonanie rozbudowy budynku w części piwnic - informuje na swojej stronie internetowej generalny wykonawca.
Cały budynek składa się z piwnic i trzech kondygnacji nadziemnych (w tym strych) i ma powierzchnię 11 592,83 m3, z czego powierzchnia użytkowa stanowi 874,58 m2.
Za projekt modernizacji obiektu odpowiada pracownia architektoniczna Boris Kudlička.
Barokowy pałac Małachowskich w Nałęczowie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w uzdrowiskowym miasteczku. Zbudowany w latach 1771-1775 przez Mariannę i Stanisława Małachowskich przez lata był siedzibą Muzeum Bolesława Prusa. Mieściła się w nim także Kawiarnia Pałacowa. Pod koniec 2017 r. uzdrowisko Nałęczów sprzedało obiekt spółce Nałęczów Zdrój. Z kolei muzeum przeniesiono do dawnej Ochronki im. Adama Żeromskiego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.