Reklama

Reklama

Teraz to ich dom. Tak bawili się mieszkańcy żyrzyńskiego DPS-u (galeria)

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej wzięli udział w pikniku integracyjnym dla mieszkańców budynku oraz przybyłych gości. Uroczystość była okazją do wspólnej zabawy oraz poświęcenia nowego pojazdu do przewozu podopiecznych, jaki otrzymała placówka.

Reklama

Mija dwa lata, odkąd Dom Pomocy Społecznej działa na terenie Żyrzyna. Placówkę ma pod opieką osoby, które wymagają całodobowej pieczy z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności. To jedyny DPS w województwie lubelskim, za który odpowiada gmina wiejska. Wielu pensjonariuszy to właśnie tu nawiązało nowe znajomości. Pracownicy DPS specjalnie dla swoich podopiecznych zorganizowali piknik integracyjny. Wydarzenie było okazją do poświęcania nowego busa marki Renault, który już od kilku miesięcy służy placówce. Poświęcenia pojazdu dokonał proboszcz żyrzyńskiej parafii Mirosław Sypuła. DPS pozyskał na zakup samochodu dofinansowanie ze strony gminy (43,1 tys. zł), Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (83 tys. zł) oraz Starostwa Powiatowego (20 tys. zł). Pojazd dostarczyła firma z Gdańska, kosztował 143,1 tys. zł.

- To szczególny dzień. Mamy nowy samochód, samochód, który wykorzystujemy na co dzień w naszej pracy, ale przede wszystkim służy naszym mieszkańcom. Nie byłoby tego samochodu, gdyby nie dostojni goście. Bardzo serdecznie za to dziękuję - mówiła Elżbieta Seredyn, dyrektor Domu Pomocy Społecznej.

Na scenie zaprezentowali się młodzi wokaliści: Natalia Kosmowska oraz Jakub Rogala. Koła Gospodyń Wiejskich z Zagród i Żyrzyna częstowały lokalnymi przysmakami. Na miejscu można było bezpłatnie zmierzyć ciśnienie czy poziom glukozy we krwi, a także skorzystać z porady dietetyka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy