Reklama

Uczniu zgłoś się do konkursu historycznego

Opublikowano: 23 lutego 2021 08:40
Autor: DK

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

informacje-pulawskie Już po raz trzeci Szkoła Podstawowa w Borowej zorganizuje Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Historycznej "Żołnierze Wyklęci - Niezłomni Bohaterowie", który jest skierowany do uczniów z kl. IV-VIII z terenu całego powiatu.

Reklama

Konkurs odbędzie się w formie zdalnej, a tym razem format ulegnie zmianie. Uczestnicy będą musieli wykonać lapbooka (teczki kreatywne) lub stworzyć prezentację multimedialną, poświęconą postaci wybranego Żołnierza Niezłomnego, wydarzeniu (bitwa lub przeprowadzona akcja) lub innemu zagadnieniu historycznemu, bądź społecznemu dotyczącemu ideałów i postaw Żołnierzy Niezłomnych. SP w Borowej współpracuje z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Gołębiu. Uczestnicy wraz z pracami mogą się zgłosić do 23 lutego. Honorowy patronat nad konkursem objął Poseł na Sejm RP prof. Krzysztof Szulowski, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Starosta Puławski – Danuta Smaga, Wójt Gminy Puławy Krzysztof Brzeziński, Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie i Grupa Azoty Puławy. Nasz tygodnik objął patronat medialny. 

- Cieszymy się, że tak wiele ważnych instytucji i osób objęło patronatem nasz konkurs. Zachęcam wszystkie szkoły do wzięcia udziału w naszym konkursie, który ma za zadanie rozwinąć wiedzę, ale też pasje i zainteresowania uczniów. Wartościowe nagrody już czekają na zwycięzców. Tegoroczny format konkursu jest inny, trudno ocenić czy łatwiejszy, czy trudniejszy. Może po prostu bardziej ciekawy? Młodzi ludzie są szalenie kreatywni, więc poradzą sobie z pracą z łatwością - mówi Renata Lenart, dyrektor SP w Borowej.

O tym, kto zwycięży w konkursie poinformujemy na łamach "Wspólnoty".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.