reklama

W Janowcu zabrzmią wystrzały z dawnej artylerii. To część obchodów 500-lecia zamku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Janowcu zabrzmią wystrzały z dawnej artylerii. To część obchodów 500-lecia zamku - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Informacje puławskieUrząd Gminy Janowiec informuje mieszkańców oraz turystów, że w niedzielę, 7 czerwca na terenie Muzeum Zamek w Janowcu odbędą się widowiskowe pokazy historyczne z wykorzystaniem replik dawnej artylerii.
reklama

Wydarzenie będzie częścią plenerowego projektu „Rycerskie wychowanie” organizowanego w ramach obchodów 500-lecia Zamku w Janowcu. W programie przewidziano inscenizacje historyczne oraz prezentacje dawnych technik wojskowych.

Organizatorzy zapowiadają, że huki i wystrzały pirotechniczne będą słyszalne w okolicy zamku dwukrotnie – około godz. 11.00 oraz 16.00.

W związku z planowanymi pokazami urząd apeluje do mieszkańców o zachowanie spokoju, podkreślając, że wydarzenie ma charakter w pełni kontrolowany. Szczególną uwagę warto zwrócić na zwierzęta domowe, które mogą być wrażliwe na nagły, głośny hałas.

Osoby uczestniczące w wydarzeniu powinny również zachować bezpieczną odległość od miejsca pokazów oraz stosować się do poleceń organizatorów i służb porządkowych.

Jak zapewniają urzędnicy, odpalanie replik dawnej broni będzie odbywać się w bezpiecznych warunkach, zgodnie z obowiązującymi procedurami i zasadami ostrożności.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo