Reklama

Reklama

W Osinach walczą o "emkę"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Dominik Kęsik

W Osinach walczą o "emkę" - Zdjęcie główne

Jedna z ulic w Osinach | foto Dominik Kęsik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Mieszkańcy Osin walczą o przywrócenie kursów linii nr 21. Wysłali petycję do radnych gminy, którzy uzasadnili pismo za zasadne.

Reklama

Od tego roku przez Żyrzyn, Wolę Osińską, Bałtów, Borysów i Osiny jeżdżą autobusy PKS Ryki. Wraz z początkiem kwietnia puławski MZK zredukował liczbę kursów linii 11 oraz zlikwidował linię nr 21, która kursowała przez Osiny i Wolę Osińską (jedynie linia nr 11 raz w tygodniu od poniedziałku do piątku przejeżdża przez całe Osiny, a mieszkańców Woli Osińskiej zostawia na starej trasie S17). Mieszkańcy drugiej największej miejscowości w gminie postanowili wystosować petycję do Rady Gminy z prośbą o przywrócenie komunikacji miejskiej.

- Linia 21 kursująca przez całą wieś była linią autobusową, która od wielu lat umożliwiała nam mieszkańcom przedostanie się z naszej miejscowości w różne części miasta Puławy. Obecnie zamiast rozwijać sieć komunikacyjną, pozbawia się nas dogodnego dojazdu do pracy, młodzież dojazdu do szkół - podnoszą mieszkańcy wsi.

Pismo ostatnio było omawiane na sesji rady gminy w maju. Wójt wraz z radymi dyskutowali analizowali problem.  Porównywano m.in. ile osób jeździ "emkami" i PKS-em. Niewykluczone, że kursy autobusów MZK powrócą.

- Komisja Skarg Wniosków i Petycji oraz Rada Gminy Żyrzyn dokładnie analizowała petycję podczas ostatniej sesji. Wszyscy uznali ją za zasadną. Kwestią jest tylko to, żeby zabezpieczyć pieniądze. Jest szansa na przywrócenie linii nr 21, ale to może nastąpić dopiero od 1 września. Na dzień dzisiejszy MZK za przywrócenie kursu linii nr 21 o godz. 7.00 z Woli Osińskiej przez Osiny do Puław oczekuje dopłaty w wysokości 3.500 zł miesięcznie - tłumaczy Andrzej Bujek, wójt gminy Żyrzyn.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy