Reklama

Reklama

Wąwolnica: Co dalej z przebudową starego przedszkola?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wąwolnica: Co dalej z przebudową starego przedszkola? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Gmina Wąwolnica szuka firmy, która zajmie się przebudową dawnego przedszkola na Centrum Integracji Społecznej. W przetargu wystartowało 2 przedsiębiorstwa. Propozycje napawają optymizmem, bo być może uda się zrealizować wszystko taniej, niż zakładano.

Reklama

O tym, że ze starego budynku w centrum "stolicy" gminy samorządowcy dzięki dotacji chcą zrobić cudo, w którym będzie działać Centrum Integracji Społecznej pisaliśmy pod koniec ubiegłego roku, kiedy gruchnęła wieść o tym, że udało się im pozyskać 1,53 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Dzięki dofinansowaniu zapomniany budynek przejdzie gruntowną modernizację, aby potem służyć lokalnej społeczności. To tu będą mogły się odbywać spotkania działających na terenie gminy organizacji i stowarzyszeń, różne uroczystości, czy wystawy. Władze gminy chcą, by tętnił życiem. I właśnie na przywrócenie mu dawnego blasku chcą przeznaczyć dotację.
Budowlańcy będą mieli co robić, bo jak w rozmowie ze Wspólnotą przyznawał wójt Marcin Łaguna, obiekt jest w złym stanie technicznym. Ułatwieniem nie jest także fakt, że znajduje się pod opieka konserwatora zabytków.Dlatego wszelkie zmiany trzeba będzie konsultować także z nim.

Fachowcy zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz muszą przeprowadzić roboty rozbiórkowe, wzmocnić fundamenty, wymienić drewniane elementy konstrukcji ścian i dachu. Wewnątrz mają pojawić się nowe ścianki działowe, podłogi, podwieszane sufity, nowe okna i drzwi. W budynku zostanie również wykonana nowa instalacja elektryczna, wodno-kanalizacyjna i gazowa, będzie też internet i telewizja. Wszystko ma być gotowe najdalej do końca czerwca przyszłego roku.
Na ogłoszenie wąwolnickich urzędników odpowiedziało 2 firmy. Obie oferty mieszczą się w kwocie, jaką gmina zaplanowała przeznaczyć na realizację inwestycji (1,7 mln zł), pozwalając nawet na spore oszczędności. Swoje usługi za 1 mln 340 tys. zł zaproponowało AEIKON z Niedrzwicy Dużej. Druga, tańsza propozycja, pochodzi od przedsiębiorstwa Probatus z Poniatowej (1 mln 254 tys. zł), z którym urząd już współpracował przy kilku zadaniach, ostatnio m.in. przy modernizacji siedziby władz Wąwolnicy. Niestety uwagi co do jakości wykonania prac przez budowlańców z sąsiedniego powiatu zgłaszali zarówno mieszkańcy, jak i radni. Teraz włodarze przeanalizują każdą z propozycji pod względem spełniania wymogów formalnych. O tym, czy gmina ponownie zdecyduje się na współpracę z Probatusem, dowiemy się wkrótce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy