Reklama

Wesprzyj WOŚP i spędź dzień z burmistrzem Kazimierza

Opublikowano: 28 stycznia 2021 13:53
Autor: Kamil Wąsik

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

informacje-pulawskie Czym zajmuje się burmistrz zabytkowego miasta nad Wisłą? Jak wygląda typowy dzień jego pracy? Z jakimi problemami musi się mierzyć? Odpowiedzi na te pytania pozna zwycięzca licytacji w ramach 29. finału WOŚP, który będzie mógł spędzić cały dzień z burmistrzem Arturem Pomianowskim.

Reklama

Kto wylicytuje dzień z burmistrzem?

Już 610 złotych wynosi stawka w licytacji, której przedmiotem jest możliwość spędzenia jednego dnia w pracy z Burmistrzem Kazimierza Dolnego. Licytacja kończy się w niedzielę 31 stycznia przed godziną 11. Osoba, która do tego czasu zaproponuje najwyższą kwotę, będzie mogła towarzyszyć Arturowi Pomianowskiemu w codziennych obowiązkach. Pozna od kuchni kazimierski magistrat, mieszczący się w trzech zabytkowych budynkach i zobaczy, jak szeroki jest zakres pracy burmistrza i jego współpracowników.

–  Chcieliśmy, by WOŚP w Kazimierzu nie ograniczała się do kwestowania z puszkami. Jako miasto włączyliśmy się, proponując w licytacji możliwość spędzenia dnia z burmistrzem. Chciałbym, żeby zwycięzca aukcji mógł zaobserwować, jak duża jest rozpiętość obowiązków burmistrza. To zarówno typowa praca biurowa – analiza i podpisywanie różnych dokumentów – jak i wyjazdy w teren – ustalenia techniczne z wykonawcami gminnych inwestycji. Myślę, że to może być naprawdę ciekawy dzień dla osoby, która nie jest związana z urzędem, a która chciałaby zobaczyć, jak funkcjonujemy na co dzień. Oczywiście w czasie wspólnego dnia, zaproszę zwycięzcę licytacji na obiad – mówi Artur Pomianowski, który skromnie podkreśla, że tu tak naprawdę nie chodzi o jego osobę, ale o sam urząd burmistrza tak wyjątkowego miejsca jak Kazimierz Dolny, w którym mieszka blisko 2 tys. osób i które co roku odwiedza około milion turystów.

 

Ile pójdzie na "Orkiestrę"?

– Kazimierz to wyjątkowe miasto, tak jak napisaliśmy w tytule aukcji "Perła Renesansu". Miejsce świetnie rozpoznawalne w Polsce. Liczę, że ta rozpoznawalność przełoży się na duże zainteresowanie licytacją i uda nam się zebrać osiągnąć jak najwyższą kwotę, którą będziemy mogli wesprzeć Orkiestrę – mówi burmistrz.

Jak precyzują organizatorzy w opisie licytacji, ze względu na sytuację epidemiczną Urząd Miasta wciąż pozostaje zamknięty dla interesantów. Towarzyszenie Burmistrzowi w dniu jego pracy możliwe będzie, gdy przestaną obowiązywać czasowe ograniczenia funkcjonowania urzędów. Termin realizacji i szczegóły zostaną ustalone indywidualnie ze zwycięzcą licytacji.
W tym roku w ramach 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbierane są pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.