Reklama

Reklama

"Wikarówka" już dostępna dla mieszkańców Kazimierza

Opublikowano: pt, 7 sty 2022 11:18
Autor: | Zdjęcie: Janusz Kowalski

"Wikarówka" już dostępna dla mieszkańców Kazimierza - Zdjęcie główne

Z obiektu będą korzystać głównie osoby starsze i niepełnosprawne | foto Janusz Kowalski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Wiele miesięcy poświęcili na rewitalizację. Budynek przeszedł ogromną metamorfozę. Kilkanaście dni temu otwarto świetlicę środowiskową dla osób starszych i niepełnosprawnych zmagających się z trudnościami.

Reklama

Historia "Wikarówki" sięga XVI w. Kiedyś w tym miejscu działała fundacja dla osób starszych i kalek, w budynku mieszkał ksiądz opiekujący się chorymi. Od wielu lat obiekt stał pusty i był ruderą, którą nikt nie chciał się zająć aż do 2019 r. Wtedy Kazimierskie Stowarzyszenie Dobroczynne pw. św. Anny, kontynuujące działalność fundacji, postanowiło go wyremontować.

Zarząd Stowarzyszenia od dobrych kilku lat starał się o pozyskanie dofinansowania na świetlicę środowiskową w "Wikarówce". Na szczęście udało się uzyskać fundusze, dzięki czemu prace mogły się rozpocząć, a ich efekty możemy podziwiać dzisiaj.  Remont miał zakończyć się w połowie 2020 roku, ale ze względu na COVID-19 zakończenie prac opóźniło się o kilka miesięcy.

Otwarcie zmodernizowanego obiektu nastąpiło 18 grudnia. Budynek "Wikarówki" ma 300 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Znajduje się w nim kilka sal, które są przeznaczone dla osób starszych i niepełnosprawnych. Na miejscu pracuje ok. siedmiu osób. Prowadzone są warsztaty rysunku i malarstwa oraz zajęcia manualne, działa tu także placówka opiekuńczo-wychowawcza dla dzieci i młodzieży. Koszt całej inwestycji wyniósł ok. 7,2 mln zł, z czego ok. 5 mln zł pochodziło z funduszy unijnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy