Tak Wisła Puławy świętowała 100-lecie istnienia [ZDJĘCIA]

Informacje puławskieNa własnym stadionie piłkarze rozegrali mecz z Legią Warszawa. Walka była wyrównana, ale lepsi okazali się goście, którzy pokonali klub z Puław 3:2.

Klub w tym roku świętuje 100 lat istnienia. Z tej okazji w Puławach zorganizowano historyczne wydarzenie. Na stadionie przy ul. Hauke-Bossaka Wisła zagrała towarzyski mecz z Legią Warszawą.

Stadion wypełnił się po brzegi. Już od początku gra lepiej układała się dla przeciwników puławian, bo w pierwszej minucie bramkę zdobył Igor Strzałek. W pierwszej połowie gole strzelili również Gil Dias (w 32 minucie) oraz Marc Gual (w 38 minucie). W drugiej połowie Wisła włączyła się mocno do gry. Gol w 49 minucie zdobył Robert Janicki, a dwadzieścia minut później Damian Kołtański. Lepsi okazali się jednak goście. Legia Warszawa wygrała 3:2.

Świętowanie rozpoczęło się grubo przed pierwszym gwizdkiem Jacka Małyszka z Lublina. Bramy stadionu otwarte zostały o 16:00 i już od tej godziny kibice mogli korzystać z pierwszych atrakcji. Na błoniach stadionu rozłożony był Legia Park, gdzie nie zabrakło atrakcji dla starszych jak i młodszych atrakcji. Na fanów czekały stoiska gastronomiczne oraz scena na której można było zobaczyć kilku graczy wojskowych, którzy chętnie pozowali do zdjęć i rozdawali autografy najmłodszym fanom ekipy z Warszawy. W tym gronie znaleźli się nie grający tego dnia: Artur Jędrzejczyk, Patryk Kun oraz Tomasz Pekhart, którzy spędzili ponad 40 minut wspólnie z fanami, którzy ustawilis się do nich w długiej kolejce.

Wisła Puławy - Legia Warszawa 2:3 (0:3)
Bramki: Janicki 49', Kołtański 69' - Strzałek 1', Dias 32', Gual 38'.
Wisła (I połowa): Łakota - Kaczorowski, Wiech, Seweryś, Pavlas, Kaczmarek, Skałecki, Szymanek, Puton, Klichowicz, Retlewski (II połowa): Mielcarz - Przywara, Noiszewski, Tkocz (83' Gałązka), Flak, Kargulewicz (88' Tkocz), Kumoch, Janicki, Kołtański, Nojszewski, Bortniczuk.
Legia: Hładun (46' Kobylak) - Pankov (46' Burch), Kapuadi (61' Rose), Sokołowski (61' Charatin), Baku, Celhaka (61' Elitim), Josue (46' Możdżeń), Gil Dias (61' Zięba), Rosołek, Gual (73' Waniek), Strzałem (72' Grączewski).
Żółte kartki: Kumoch, Nojszewski - Çelhaka, Grączewski.
Sędziował: Małyszek (Lublin).

Dwóch nowych
Szansę zaprezentowania swoich umiejętności otrzymało dwóch nowych zawodników.
W ekipie Wisły ponownie pojawił się Jan Flak. 21-latek ostatni sezon spędził w Skrze Częstochowa. W rundzie wiosennej sezonu 2021/2021 pomocnik urodzony w Bielfield rozegrał 13 spotkań (1061 minut) i zdobył jedną bramkę. Wcześniej, przez pół roku grał w Sokole Ostróda.
Być może w puławskiej ekipie na dłużej zagości Maksymilian Tkocz. 21-letni obrońca jest wychowankiem RKP Rybnik. W poprzednim sezonie zagrał 19 meczów w pierwszoligowej Odrze Opole (1409 minut) i zdobył jedną bramkę. Jest synem Jarosława Tkocza, który jest trenerem bramkarzy w Koronie Kielce.