Reklama

Reklama

Zrzutka na ul. Piasecznica

Opublikowano: 7 kwietnia 2021 08:41
Autor: Kamil Wąsik | Zdjęcie: MP

foto MP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje puławskie Przygotowanie dokumentacji to pierwszy krok do budowy ważnego odcinka drogi na puławskich Włostowicach. Temat po raz drugi pojawił się na sesji miejskiej rady i tym razem podjęto uchwałę o przekazaniu powiatowi 39 tys. zł właśnie na ten cel.

Reklama

Droga na ul. Piasecznica to ważna, oczekiwana przez kierowców inwestycja, która pozwoli na ominięcie części Włostowic naszpikowanej w progi zwalniające. Ponieważ droga należy do powiatu, to właśnie ten samorząd odpowiada za przygotowanie inwestycji, jednak zgodnie z przyjętą praktyką, połowę finansowania zabezpiecza Miasto Puławy.  Kiedy więc powiat uruchomił przetarg na wykonanie dokumentacji budowy drogi, miasto zaplanowało przeznaczyć na pomoc 25 tys. zł. Tyle miało wystarczyć, ale okazało się, że ceny w przetargu były droższe niż zakładano. Z tego powodu na sesji w lutym radni zobowiązali prezydenta do zabezpieczenia 40 tys. zł. Nie zabrakło wówczas dyskusji, głównie ze strony radnych klubu prezydenta, o zasadności pomocy powiatowi i pytań o to, ile w ostatnich latach miasto dokładało powiatowi, a ile powiat miastu.

Na sesji 25 marca uchwałę o udzieleniu powiatowi pomocy powiatowi w wysokości 40 tys. zł poparli jednak wszyscy radni, a żadna dyskusja już nie była potrzebna.

Do przetargu prowadzonego przez Powiatowy Zarząd Dróg zgłosiły się dwie firmy. Jak wynika z informacji po otwarciu ofert, obie za opracowanie dokumentów liczą sobie więcej, niż zakładano. Puławska firma AMD zgłosiła ofertę za 79,5 tys. zł, a PWS Projekt z Motycza za 141,5 tys. zł. Przetargu jeszcze nie rozstrzygnięto.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.