Azoty sprzedały swoje spółki

Opublikowano:
Autor:

Azoty sprzedały swoje spółki - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Remzap i Medical nie są już własnością puławskich Azotów. 10 grudnia obie firmy przeszły w ręce spółek pracowniczych.

O planach sprzedaży trzech spółek - córek Grupy Azoty "Puławy" pierwszy raz pisaliśmy w marcu bieżącego roku. Wtedy puławskich gigant chemiczny poinformował, że chce się pozbyć spółek Stozap, Medical i Remzap. Ostatecznie w minionym tygodniu dwie ostatnie zostały sprzedane na rzecz utworzonych spółek pracowniczych.

Poszły do "swoich"

 - Nabywcami zawartych 10 grudnia umów sprzedaży są spółki pracownicze, których właścicielami są pracownicy Spółek Remzap i Medical. Większość pracowników tych spółek jest zainteresowana uczestnictwem w tym procesie. Sprzedając udziały pracownikom tych spółek lub spółkom pracowniczym chcieliśmy dać im szansę wzięcia inicjatywy "we własne ręce". Takie rozwiązanie pozwala na wzięcie odpowiedzialności i współdecydowanie o losach Spółki przez osoby, które przez lata pracowały na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa, i które będą mogły dalej wspólnie je rozwijać - wyjaśnia Grzegorz Kulik, rzecznik prasowy Grupy Azoty i dodaje, że zakupem trzeciej spółki - Stozap - jak na razie nie był zainteresowany.
Remzap-em nadal będzie kierował dotychczasowy prezes Jerzy Wiśniewski, a spółką Medical pokieruje lek. med. Iwona Woźniak, która stoi na czele spółki pracowniczej Med-Lek.
 - Dla nas to żaden wstrząs, ani spektakularna decyzja. Po prostu pewien proces został doprowadzony do końca, ale funkcjonować będziemy podobnie, jak do tej pory - wyjaśnia Jerzy Wiśniewski, prezes Remzap-u.Poselskie wątpliwości

O wstrzymanie procesu sprzedaży spółek mówił, w zeszłym tygodniu w swoim wystąpieniu w Sejmie poseł Krzysztof Szulowski, który podkreślał, że spółki są ważnym elementem puławskiego przedsiębiorstwa i z racji na zmiany m.in. w Ministerstwie Skarbu powinno się sprzedaż wstrzymać, aby się jej lepiej przyjrzeć. Nieoficjalnie mówi się, że właśnie to wystąpienie spowodowało przyspieszenie działania w sprawie sprzedaży.Nie chcą powiedzieć, ile zarobili

Wszystkie strony czwartkowej transakcji nie chcą mówić o konkretnych liczbach, zasłaniając się tajemnicą handlową.
 - Mogę tylko powiedzieć, że wyceny dokonywał rzeczoznawca, który dotychczas współpracował m.in. z Ministerstwem Skarbu Państwa - wyjaśnia rzecznik prasowy Grupy Azoty.
Nieoficjalnie mówi się, że wartość udziałów spółki Medical wyniosła ponad 5 mln złotych, natomiast Remzap-u około 20 mln złotych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE