reklama

Poseł prześwietla radnych Kwapińskiego i Wójcika

Opublikowano:
Autor:

Poseł prześwietla radnych Kwapińskiego i Wójcika - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaCzy działalność Stowarzyszenia "Przeszłość - Przyszłość" prowadzonego przez radnych PiS Artura Kwapińskiego i Pawła Wójcika jest finansowana zgodnie z prawem - pyta poseł Nowoczesnej Zbigniew Gryglas. Problem zgłosili politykowi mieszkańcy Puław. Ich zdaniem sprawy nikt w mieście nie ruszy, dlatego "poszli" prosto do Warszawy.

Stowarzyszenie Przeszłość-Przyszłości" zostało wpisane do rejestru stowarzyszeń i przedsiębiorstw 13 stycznia 2012 roku. W październiku 2015 roku otrzymało status Organizacji Pożytku Publicznego. Obowiązki prezesa zarządu pełni radny miejski Artur Kwapiński, a rolę skarbnika wypełnia również radny - Paweł Wójcik.

Dla Artura Kwapińskiego to nie jedyna organizacja, w której w zarządzie zasiada. Kolejną z nich jest Fundacja "Po Ludzku do zwierząt - Przyjazna Łapa". Jej prezesem jest Agnieszka Śniegocka, a radny wiceprezesem.

W przypadku stowarzyszenia i fundacji powtarzają się jeszcze dwa nazwiska: Weroniki Tokajuk (w stowarzyszeniu rola sekretarza, w fundacji członka zarządu) i Patryka Pietrasiaka (w stowarzyszeniu wiceprezes zarządu, a w fundacji członek zarządu).

Warto przypomnieć, że Bożena Krygier, przewodnicząca Rady Miasta pełni natomiast stanowisko członka zarządu Stowarzyszenia "Rodzina". Również i ten podmiot czerpie z miejskiej kasy na swoją statutową działalność.

Wątpliwości posła

Właśnie obecność w Zarządzie Stowarzyszenia dwóch radnych działaczy PiS niepokoi posła Zbigniewa Gryglasa.  

Otrzymałem informację, że Stowarzyszenie starało się o fundusze miejskie za pośrednictwem otwartych konkursów ofert. (...) W efekcie uzyskało ok. 40 000 zł dotacji na zadania edukacyjne, co mogło być sprzeczne z ustawą o samorządzie gminnym, a konkretnie z zapisem traktującym o niepołączalności stanowiska z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego. Niepokojącym jest fakt, że do momentu objęcia mandatów radnych przez członków Zarządu - Stowarzyszenie jedynie raz otrzymało środki konkursowe, zaś po ich objęciu aż pięć - czytamy w zapytaniu posła do szefa MSWiA, z 26 stycznia.

Ponadto wątpliwości posła budzi to, że państwowa spółka "Zakłady Azotowe Puławy S.A." przekazała Stowarzyszeniu darowiznę w wysokości 50 000 zł na organizację uroczystości upamiętniających pacyfikację i spalenie Wąwolnicy przez Siły UB z 1946 roku. Zdaniem proszących o interwencję mieszkańców Puław, a i samego posła, mogło dojść tutaj do niezgodnego z prawem wykorzystania majątku gminnego i państwowego.

(…)

Najnowszy numer Wspólnoty już w Twoim punkcie sprzedaży.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE