reklama

Szatan nienawidzi Bożego Narodzenia

Opublikowano:
Autor:

Szatan nienawidzi Bożego Narodzenia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaWywiad z egzorcystą archidiecezji lubelskiej, ks. infułatem Janem Pęziołem.

Proszę Księdza, gdzieś przeczytałam, że jednym ze świąt, których najbardziej nie lubi zły duch są Święta Bożego Narodzenia? Czy to prawda?

- Tak. Dlatego, że przede wszystkim przypominamy sobie to wydarzenie, kiedy Bóg wszedł w ludzkie ciało i stał się człowiekiem. Zły duch gardzi człowiekiem i nie akceptuje tego, że Bóg zjednoczył się z nami, ludźmi. Chyba nigdy nie zrozumiał tej decyzji. Szatan nienawidzi Bożego Narodzenia także dlatego, że są to święta rodzinne, a on nie cierpi rodziny, istoty małżeństwa i zjednoczenia między ludźmi. Co więcej, diabeł przed każdymi świętami jest bardzo aktywny.

W jaki sposób to się może objawiać?

- Przypomina mi się jeden przypadek. Kiedyś modlę się, już nie pamiętam nad kim. To była środa po Wielkiej Niedzieli, w następną niedzielę miała być niedziela Miłosierdzia Bożego, a więc wielkie uroczystości w Łagiewnikach. W pewnym momencie zły duch ustami osoby opętanej mówi do mnie: Wy tam macie wielki festyn za parę dni, ale my też tam mamy swoje królestwo - stwierdził z satysfakcją. Kiedyś też modliłem się nad taką panią z Krakowa, bardzo ją prześladował. Jak już było bardzo źle, przyjeżdżała tutaj, do Wąwolnicy. Pewnego razu zadzwoniła do mnie, by opowiedzieć, jak ją prześladuje. Uczestniczyła w Święcie Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. W pewnym momencie upadła, ludzie się rozstąpili, a z jej nogawki płynie krew, bo była w spodniach. Przyjechała karetka, okazało się, że na nodze ma ranę na trzy szwy, co najdziwniejsze spodnie były całe, a ona nie miała przy sobie żadnego ostrego narzędzia. Tak ją zły ukarał. Szatan każde święta przeżywa jako wielką przegraną. Przed świętami próbuje bardzo ludzi atakować. A Święta Bożego Narodzenia są okresem, gdzie bardzo dużo ludzi jest u spowiedzi, u Komunii Świętej, potem w domu jest modlitwa, łamanie się poświęconym opłatkiem, co powoduje, że on nie może już z taką mocą na nas, ludzi oddziaływać.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE