Z Bonem Turystycznym po Krainie Lessowych Wąwozów

kultura Choć lato już za nami i wakacje minęły nadal można podróżować i korzystać ze wsparcia w postaci Bonu Turystycznego

Artykuł Sponsorowany

Opublikowano: 31 października 2020 00:00 | Aktualizacja: 2 listopada 2020 09:53

 

Z Bonem Turystycznym po Krainie Lessowych Wąwozów

Choć lato już za nami i wakacje minęły nadal można podróżować i korzystać ze wsparcia w postaci Bonu Turystycznego.

Polski Bon Turystyczny to jedna z form wsparcia polskiej turystyki w okresie pandemii. Jest to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł przysługujące każdemu dziecku do ukończenia 18 roku życia, a dziecku z niepełnosprawnością 1000 zł. Świadczenie wydawane jest rodzicowi w formie elektronicznego bonu. Koordynatorem akcji jest Polska Organizacja Turystyczna. Na stronie POT uruchomiona została wyszukiwarka, w której można sprawdzić, w którym obiekcie można zrealizować płatność za pomocą bonu.

Kraina Lessowych Wąwozów to miejsce, które w czasie sytuacji epidemicznej w Polsce pozwala bezpiecznie zwiedzać i wypoczywać. Duże przestrzenie i wiele szlaków turystycznych prowadzących przez najciekawsze miejsca, pozwala odkrywać piękno regionu  i bliskość natury bez obaw spotkania tłumów. Duża ilość atrakcji dla dzieci sprawi, że rodziny nie będą narzekały na nudę i w ciekawy sposób spędzą czas korzystając z warsztatów prowadzonych przez regionalnych twórców lub parki edukacyjno-rekreacyjne. Korzystając z pięknej jesiennej pogody można wybrać się do lasu na grzybobranie. Wielbicielom turystyki pieszej polecamy piękne o każdej porze roku wąwozy lessowe, które są wizytówką krainy i unikatem na skalę europejską.

Wiele z obiektów na terenie Krainy Lessowych Wąwozów zarejestrowało swoje usługi w systemie teleinformatycznym prowadzonym przez ZUS.  Polski Bon Turystyczny można realizować na terenie Krainy Lessowych Wąwozów w  obiektach prezentowanych po linkiem https://kraina.org.pl/bon.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.