Ale mecz! Wisła lepsza od Motoru

Ale mecz! Wisła lepsza od Motoru - Zdjęcie główne

Sport Piłkarze z Puław zakończyli sezon zwycięstwem w derbach. Podopieczni Mariusza Pawlaka ograli 3:0 Motor Lublin i zatrzymali się na 11. pozycji w tabeli eWinner II ligi.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków Motoru, który nie potrafił jednak stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Piotra Owczarzaka. W 14. minucie faulowany przed polem karnym lublinian był Jan Flak. Z rzutu wolnego pięknie huknął Krystian Puton, otwierając wynik meczu. Były bramkarz puławian - Sebastian Madejski nie był w stanie sięgnąć piłki. Futbolówka przeleciała nad murem i zatrzepotała w siatce.

Pięć minut później Wojciech Błyszko łapał za koszulkę Adriana Paluchowskiego. Całe zdarzenie miało miejsce w "szesnastce" Motoru i sędzia podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się sam poszkodowany, podwyższając na 2:0. Dla 34-latka to dziesiąte trafienie w sezonie. Napastnik Wisły uderzył w lewy róg bramkarza, kompletnie go myląc.

Lublinianie próbowali odpowiedzieć, ale uderzenie głową tomasza Swędrowskiego oraz Damiana Sędzikowskiego padło łupem Owczarzaka. Swoją szansę miał także Paluchowski strzelając przewrotką, jednak nad poprzeczką. W drugiej połowie to wiślacy byli stroną aktywniejszą i groźniejszą. W 55. minucie Madejski odbił strzał z bliska Emila Drozdowicza, a kilka sekund później poradził sobie z dobitką Putona.

W 68. minucie było 3:0. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego golkiper Motoru kapitalnie obronił strzał Ednilsona, a kolejna centra znalazła drogę do siatki, odbijając się od nogi Drozdowicza. 35-latek strzelił ósmego gola w sezonie. Do końcowego gwizdka puławianie kontrolowali wydarzenia boiskowe i pewnie pokonali Motor, rewanżując się za porażkę w rundzie jesiennej.

Wisła Puławy - Motor Lublin 3:0 (2:0)

Bramki: Puton 15`, Paluchowski 20` (k), Drozdowicz 68`.

Wisła: Owczarzak - Flak, Wiech, Bracik, Cheba, Kondracki (67` Ednilson), Lisowski, Ryszka (87` Skałecki), Drozdowicz (82` Bartosiak), Puton, Paluchowski.

Motor: Madejski - Wójcik, Zbiciak, Błyszko (46` Cichocki), Rozmus (46` Moskwik), Sędzikowski (60` Rak), Król (46` Firlej), Mandricenco (70` Ryczkowski), Swędrowski, Ceglarz, Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Wiech, Cheba, Ednilson, Pawlak (trener) - Błyszko, Rozmus.

Sędziował: Śliwa (Kielce).

Widzów: 1000.