Aż szkoda, że koniec. Trzecia wygrana Wisły z rzędu (GALERIA)

Aż szkoda, że koniec. Trzecia wygrana Wisły z rzędu (GALERIA) - Zdjęcie główne

SportGracze Wisły wygrali trzeci kolejny mecz. Od kiedy zespół przejął Mariusz Pawlak, puławianie zdobyli komplet punktów. Przed zespołem najpoważniejszy sprawdzian. Zmierzą się z Motorem.

Jeszcze puchar

28 listopada o godz. 17 gracze Dumy Powiśla duże wyzwanie. W półfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgowym zmierzą się z zespołem z Lublina na ich terenie. W ćwierćfinale Szymon Stanisławski i spółka ograli 5:0 na wyjeździe Świdniczankę Świdnik. Motor w identycznych rozmiarach rozprawił się z Powiślakiem w Końskowoli. Dzień wcześniej w drugiej parze półfinałowej Lewart Lubartów podejmie Avię Świdnik.

Bez goli

W pierwszej części gry najlepszą okazję do zdobycia gola miał Maciej Wojczuk po dograniu Dawida Chudyby, ale piłka podskoczyła na nierówności i popularny "Wojo" przeniósł ją nad poprzeczką. Wcześniej strzały oddawali: Dawid Chudyba i Michał Kobiałka, ale były niecelne lub zablokowane. Z rzutu wolnego próbował też Łukasz Kacprzycki, jednak Michał Iliński odbił piłkę. Gospodarze stworzyli sobie jedną przypadkową okazję do zdobycia gola, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówka odbiła się od Kobiałki i omal nie zaskoczyła Pawła Sochy.

Zaczął Michał, skończył Rafał

Druga połowa zaczęła się od dobrego podania z głębi pola Karola Barańskiego i rajdu Wojczuka, który zagrał wzdłuż linii pola bramkowego, a tam piłkę do siatki skierował Michał Zuber. Kilka minut później, ładna zespołowa akcja Wisły zakończyła się podaniem z lewej strony Krystiana Putona do Łukasza Kacprzyckiego, a ten ostatni sprytnym strzałem podwyższył prowadzenie. Bliscy zdobycia kolejnych goli byli: Zuber i wprowadzony w drugiej połowie Damian Bernat. Pierwszy z wymienionych spudłował w dogodnej sytuacji, a strzał drugiego zatrzymał się na słupku bramki Jutrzenki. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Rafał Kiczuk, wykorzystując centrę Krystiana Putona z rzutu rożnego.

Jutrzenka Giebułtów - Wisła Puławy 0:3 (0:0)

Bramki: Zuber 50`, Kacprzycki 68`, Kiczuk 90+6`.

Jutrzenka: Iliński – Romuzga, Zieliński, Michalec, Bizoń, Majcherczyk, Suwała (46` Wojtaszek), Domaradzki, Kawa (76` Wcisło), Litewka (70` Zawadzki), Balawender.

Wisła: Socha – Wolanin, Pielach, Rogala, Barański (80` Pigiel), Chudyba (83` Bernat), Kobiałka (86` Kiczuk), Zuber, Kacprzycki (75` Zmorzyński), K. Puton, Wojczuk (58` Stanisławski).

Sędziował: Jamka (Kielce).