Bez "Bulwy" i trzech w Wiśle?

Bez "Bulwy" i trzech w Wiśle? - Zdjęcie główne

SportW minionym tygodniu piłkarze Wisły zakończyli okres roztrenowania i udali się na urlopy. W klubie zapadły pierwsze decyzje.

Wiadomo, że w zespole zabraknie Piotra Zmorzyńskiego, który wraz z końcem roku rozstanie się z puławską ekipą. 25-latkiem zainteresowana jest drugoligowa Stal Stalowa Wola.

Wolną rękę w poszukiwaniu sobie klubów otrzymało trzech graczy: Konrad Szczotka, Krystian Żelisko oraz Piotr Rogala. Pierwszy z nich jest wychowankiem Wisły, z którą wywalczył awans do I ligi i z powodzeniem w niej grał. 24-latek stał się takim symbolem Dumy Powiśla. Był w niej od zawsze. Teraz może szukać sobie nowego miejsca pracy.

Podobnie wygląda sytuacja Krystiana Żelisko. 20-letni napastnik gra w Wiśle od sezonu 2017/2018. Jesienią wystąpił w 12 meczach (552 minut) i zdobył jedną bramkę w wygranym 3:0 meczu inauguracyjnym rozgrywek. W sumie w puławskiej ekipie zaliczył jeszcze jedno trafienie.

Wydaje się, że tylko jedną rundę spędzi w Wiśle Piotr Rogala. 24-letni obrońca został sprowadzony do drużyny tuż przed startem sezonu w miejsce kontuzjowanego Mateusza Pielacha. W sumie rozegrał 13 meczów (1103 minuty). Teraz może rozglądać się za nowym otoczeniem.